Šéf Ferrari: Jsem velmi naštvaný, občas je potřeba podívat se na trať

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene zkritizoval své kolegy za volbu pneumatik na začátku třetí části kvalifikace GP Japonska a označil ji za neakceptovatelnou.

Štítky: Ferrari Maurizio Arrivabene Zveřejněno 6. 10 2018 — GPF1.cz

Jezdci Ferrari na začátku Q3 vyjeli na pneumatikách do mokra, když byla trať prakticky úplně suchá. I když pak déšť později přišel, už nebyla šance bojovat s těmi, kteří zajeli čas na suchých pneumatikách.

Po přezutí na suché pneumatiky už neměli Vettel a Räikkönen šanci. Vettel odmítl kohokoli kritizovat nebo obviňovat, ale Maurizio Arrivabene si tentokrát nebral servítky.

“Na pole position jsme neměli, ale to co se odehrálo, bylo neakceptovatelné,” řekl šéf týmu. “Jsem velmi naštvaný, taková chyba se neodehrála poprvé. Nemám v úmyslu ukazovat prstem na někoho konkrétního, ale jsem velmi zklamaný.”

Maurizio Arrivabene tvrdí, že na rozdíl od jiných situací, okolnosti během kvalifikace na GP Japonska byly celkem zřejmé.

“Někdy je užitečné přestat koukat na monitor a podívat se ven na závodní dráhu. A použít selský rozum. Pravda je, že jsme mladý tým a nám nejspíš někdo zkušený, kdo by nás vedl.”

Maurizio Arrivabene nevyloučil, že na konci sezony během zimní přestávky čekají tým organizační změny.

Diskuse k článku

Napsat komentář