Šéf Ferrari kvůli nařčení o podvádění vyhrožoval Red Bullu právními kroky

S tímto nařčením přišel španělský deník Motorla, konkrétně jeho novinář Yhacbec Lopez, který tvrdí, že po skončení Velké ceny Spojených států vyhrožoval italský lodivod šéfovi Red Bullu právními kroky.

1 Štítky: Christian Horner Mattia Binotto Zveřejněno 6. 11 2019 — Lukáš Podstata

Jak to ale vše začalo? Ferrari chtělo nadále pokračovat ve zlepšujících se výkonech v druhé části sezony, ale závodní tempo na okruhu v Austinu italský tým vrátilo výkonově zpět do konání Velké ceny Maďarska, kde ztratilo na vítěze závodu stejně jako v Austinu minutu. Například technický ředitel Hondy Toyoharu Tanabe říká, že rozestup v maximální rychlosti mezi Ferrari a Hondou se značně snížil.

„Když se podíváme na rychlostní propast mezi námi a Ferrari, je menší než v předchozích závodech. Na druhou stranu ale nevíme, zda to bylo ovlivněno podvozkem nebo výkonem motoru. Jejich závodní tempo bylo hodně odlišné od jejich standardu v posledních velkých cenách, takže opravdu těžko spekulovat, zda balíček, který zde použili, byl jiný než na ostatních okruzích,“ říká ředitel Hondy.

Čím to ale je, že se Ferrari nedařilo? Podle konkurence, která italský tým obvinila z podvádění ohledně komponent v oblasti pohonné jednotky, musel italský tým po dotazu Red Bullu na FIA změnit koncept a tím přišel o svůj tzv. „jet mode“ na rovinkách. Šéf Ferrari Mattia Binotto ale tvrdí, že jeho tým nic na své pohonné jednotce neměnil a pomalé tempo přisuzuje špatnému nastavení vozu.

„Snažili jsme se najít kompromis mezi limitem ve vztahu přilnavosti a výkonu motoru. Uznávám, že jsme na rovinkách nebyli dominantní jako v předešlých závodech, ale naše rychlost bylo stejná jako konkurence, a to dokonce i v zatáčkách, pokud budeme brát data z kvalifikace. Naše závodní tempo bylo hodně pomalé a my musíme pochopit čím to bylo a co musíme zlepšit do dalších závodů,“ vysvětluje problémy Binotto.

A nyní přichází na řadu inkriminovaný moment, který odstartoval slovní konfrontaci mezi šéfem Red Bullu a Ferrari. Max Verstappen totiž v pozávodním rozhovoru přišel s velice štiplavou poznámku na adresu Ferrari: „Ferrari dostalo to, co mělo, když přestalo podvádět“. Právě tato slova možná natolik rozčílila Mattiu Binotta, který si to s Christianem Hornerem šel vyříkat podle reportéra španělského deníku Motorlat Yhacbeca Lopeze. Tento novinář tvrdí, že stál před motorhomem Red Bullu a slyšel konfrontaci mezi oběma lodivody. „Pan Binotto mluvil k panu Hornerovi opravdu tvrdě, a to, co se mi podařilo zaslechnout, bylo něco o varování před právními kroky. Z toho, co jsem viděl, je jasné, že Binotto není zdaleka tak dobrým šéfem, o kterém si mnozí myslí, že je,“ řekl Lopez.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šéf Ferrari kvůli nařčení o podvádění vyhrožoval Red Bullu právními kroky”

  1. jyrki napsal:

    tak pokud Verstappen nema dukaz, at je Ferrari zaluje. Verstappen si moc fouka a potreboval by poradne dostat za vyucenou

Napsat komentář