Šéf Alpinu zpochybnil Alonsovu osobnost a nevylučuje setrvání Piastriho

Fernando Alonso už potřetí odchází z Renaultu (Alpinu). Šéf týmu Otmar Szafnauer proto zpochybnil Španělovu osobnost a také se vyjádřil k situaci Piastriho. Mladý závodník totiž stále nemá nic jisté a klidně by mohl zůstat s francouzským týmem.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Oscar Piastri Otmar Szafnauer Zveřejněno 9. 08 2022 — Vašek Štěpánek

Alpine momentálně neprochází šťastným obdobím. Na začátku měsíce přišla stáj hned o dva piloty, a především o budoucnost. Fernando Alonso na konci roku odejde do Aston Martinu a Oscar Piastri má dobře rozehranou hru u McLarenu.

„Věřím, že jsem muž, který plní své závazky. Plním sliby, které někomu dám. Můj otec mě tak vychovával a dnes to je má priorita – držet slovo a být čestný. Vím, že ne každý měl stejnou výchovu jako já a tyto vlastnosti nemá,“ vyjádřil se Szafnauer k Alonsovi.

Šéf Alpinu také popsal, jakou smlouvu měl Alonso u modro-růžového týmu dostat. „Nabídli jsme mu smlouvu na dva roky, respektive na jeden rok plus jeden rok, udrží-li si dobrou formu a působivou rychlost, jakou má teď.

Chtěli jsme si ho udržet, byli bychom šílení, kdyby ne. Také jsme mu nabídli více peněz, aby sám viděl, jak si jeho spolupráce s námi vážíme. Proč nakonec odešel do Aston Martinu nevím, to se musíte zeptat jeho, já vám na to neodpovím.

Myslím si ale, že ani tam už ho nečeká zářná budoucnost, a to nemyslím zle. Dívám se na to spíše z jiného pohledu – my jako lidé stárneme, včetně Alonsa a časem se věk začne projevovat ve vašich reflexech, svalstvu a dalších věcech,“ zamýšlí se Szafnauer.

Krátce po Alonsově oznámení, že na konci roku odejde z týmu, dostal Alpine další ránu pod pás. Tým z Enstone druhý den povýšil svého juniora Oscara Piastriho – ten ale šokoval snad ještě víc, neboť na svých sociálních sítích uvedl, že pro Alpine příští rok závodit nebude.

Piastriho manažer je Mark Webber, bývalý pilot Red Bullu a velký přítel Fernanda Alonsa, už se množí informace, že Alonso s Webberem spolupracovali, aby Španěl mohl z Alpinu odejít a aby tak mohl učinit i Piastri, který cílí na sedačku v McLarenu.

Szafnauer se s Alpinem ale nevzdávají. „Toto rozhodně není konec, ještě ani zdaleka není po všem a není rozhodnuto. Smlouvu jsme s Oscarem podepsali v listopadu a podle našich právníků máme právo posadit Oscara do našeho vozu od roku 2023.

Nechápu proč Oscar za nás nechce jezdit, zvlášť po tom, co viděl naše dlouhodobé plány a ví, kam směřujeme a za jak dlouho tam budeme. Nainvestovali jsme do něj miliony, takže jsem čekal větší loajalitu,“ dodal Szafnauer.