Šéf Alpinu Rossi označil tým za “amatérský”. Nepoučuje se z chyb

Výkonný ředitel týmu Alpine Laurent Rossi označil výkony svého týmu Formule 1 v letošní sezóně za "nepřijatelné" a místy "amatérské".

Štítky: Alpine Laurent Rossi Zveřejněno 7. 05 2023 — GPF1.cz

Tým se potýká s náročným úvodem sezony, kdy získal pouhých osm bodů a v šampionátu konstruktérů je šestý. Rossi nebyl zdaleka nadšen prací, kterou podle něj tým odvedl. V rozhovoru pro francouzskou televizi Canal+ před kvalifikací na Velkou cenu Miami, kde jeho jezdec Pierre Gasly obsadil nejlepší páté místo na startovním roštu, Rossi kritizoval dosavadní letošní výkony.

“Je to zklamání, je to vlastně špatné,” řekl. “Letošní rok začal chybným výkonem a chybným podáním. Je zřejmé, že naše postavení v tabulce není hodno vynaložených prostředků a že jsme poměrně daleko – vlastně velmi daleko – od letošního konečného cíle. Zaznamenávám nejen zřejmý nedostatek výkonnosti a přísnosti v podávání výkonů, ale také potenciálně stav mysli, který neodpovídá minulým standardům tohoto týmu.”

Minulý víkend se v Baku odehrála nejtěžší letošní grand prix, protože Alpine se potýkal s řadou problémů v průběhu tréninků, kvalifikace i závodu a ocitl se bez bodů. Rossi však uvedl, že dalším slabým momentem byl úvodní závod sezóny v Bahrajnu, který zastínil trojnásobný trest Estebana Ocona za start mimo startovní pozici, dotek týmu s vozem během zastávky v boxech a následné překročení rychlosti v pitlane.

“První grand prix se mi nelíbila, protože v ní bylo hodně – omlouvám se, že to říkám – amatérismu, což vedlo k výsledku, který nebyl správný. Bylo to průměrné, špatné. A poslední závod v Baku byl nesmírně podobný tomu v Bahrajnu. To je nepřijatelné.”

Rossi řekl, že i když dělání chyb je nedílnou součástí F1, co je podle něj nepřípustné, je opakování chyb.

“Je dovoleno dělat chyby – to je základní princip, z chyb se člověk učí. Ale musíte se učit, a když uděláte stejné chyby dvakrát, znamená to, že jste se nepoučili a nepřijímáte odpovědnost.

To je nepřijatelné.”