Šéf AlphaTauri veřejně zkritizoval své inženýry a vyjmenoval oblast problémů

Na oficiální tiskové konferenci šéf AlphaTauri Franz Tost zkritizoval své inženýry a uvedl, že jim "nevěří".

Štítky: AlphaTauri Zveřejněno 18. 03 2023 — GPF1.cz

AlphaTauri je jedním ze tří týmů, který v Bahrajnu nezískal ani bod.

“Bohužel si myslím, že je to v současné době výkonnostní úrovní vozu, protože jsme očekávali mnohem lepší vůz. V Bahrajnu jsme se trápili, tady to vypadá malinko jinak. Doufám, že alespoň s jedním vozem budeme ve Q3, ale musíme udělat spoustu věcí, abychom auto zrychlili. A to zejména po aerodynamické stránce.

Probíhají různé programy, a inženýři mi říkají, že dosáhneme velkých zlepšení, ale já jim už nevěřím. Chci vidět jen čas na kolo, protože to je jediná věc, která se počítá,” a dodává:

“Příliš malý přítlak. Nedostatečný přítlak, a proto je vůz při brzdění nestabilní, přehřívá zadní pneumatiky, je líný na vrcholu zatáčky, má špatnou trakci. Vše, co potřebujete k dosažení dobrého času na kolo.”

Na upřesňující otázku, jestli nedůvěru v inženýry myslí vážně, Tost odpověděl:

“Ano, protože během zimních měsíců mi říkali, že auto je fantastické, že děláme velké pokroky, a pak jsme přijeli do Bahrajnu a nic. Co na to mám říct?”

Tost uvedl, že “přicházíme s aktualizacemi do dalších závodů. Něco přivezeme do Melbourne a poté i do Baku. Je to v rámci našeho programu, že téměř na každý závod přivezeme malou aktualizaci.”