Sebevědomé prohlášení Valtteriho Bottase: „Nechci být v Lewisově stínu!“

Finský pilot se vyjádřil k poslednímu závodu v Maďarským, svým letošním ambicím, týmovému kolegovi či budoucnosti ve formuli 1. Zdá se, že prostředí v Mercedesu má na Bottasovo sebevědomí jen ten nejlepší vliv.

Štítky: Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Hlavním tématem uplynulého závodu v Maďarsku byla týmová režie mezi piloty Mercedesu. Valtteri Bottas nejprve přenechal pozici Lewisi Hamiltonovi s tím, že se Brit pokusí atakovat vozy Ferrari. Pokud se mu to nepodaří, Fina opět pustí na třetí místo. A tak se v poslední zatáčce závěrečného kola také stalo.

„V boji o stupně vítězů by tohle neudělal každý týmový kolega. Na druhé straně bych ale byl naštvaný, kdyby Lewis neakceptoval dohodu o navrácení pozice,“ prohlásil Bottas, který v šampionátu za druhým Hamiltonem zaostává jen o devatenáct bodů.

„Tým od začátku jasně ukazuje, že je s námi oběma zacházeno stejně a s respektem. Dostáváme stejné vybavení, nemáme pilota číslo jedna a dva. Věřím, že Maďarsko to potvrdilo. Bojuji o titul a stejně i o moji vlastní kariéru. Nechci být v Lewisově stínu,“ tvrdí odhodlaně Fin.

Na otázku, zda skutečně věří v zisk titulu už v letošní sezoně, odpověděl následovně: „Ano. Mohu se stát šampionem. Pořád zbývá devět závodů a věřím, že mohu porazit Lewise a Sebastiana. Už jsem to letos koneckonců udělal. Lepším se. Nemám žádný limit. Nikdy bych neřekl, že někdo z mých soupeřů je lepší než já. Věřím si.“

Bottase prý neznervózňuje ani to, že Mercedes s ním chce podepsat novou smlouvu až v závěru sezony. „Takto jsem to měl každý rok. V této fázi sezony jsem často nevěděl, jak se věci vyvinou, takže v tom mám hodně tréninku. A je to v pořádku. V týmu se cítím pohodlně a dostávám jen pozitivní zpětnou vazbu. Takže se nebojím.“

Diskuse k článku

Napsat komentář