Sebedůvěru Vettel zpět jen tak nezíská

Sebastian Vettel je pod velkým tlakem svého týmového kolegy Charlese Leclerca a dopouští se chyb. Podle sportovního ředitele F1 Rosse Brawna bude nějaký čas trvat, než Vettel najde svůj dřívější klid.

Štítky: Ross Brawn Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 09 2019 — Lukáš Podstata

Čtyřnásobný mistr světa je aktuálně pod velkým tlakem, aby si dokázal udržet post týmové jedničky Ferrari. Momentálně se mu to ale příliš nedaří, protože mladý Charles Leclerc v posledních dvou závodech dokázal získat dvě vítězství. Naproti tomu Vettel vyrobil při závodě v Monze dvě obrovské chyby, které ho připravily o dobré umístění.

Situaci, v jaké se momentálně nachází Sebastian Vettel, se snažil vysvětlit sportovní ředitel F1 Ross Brawn. „Vettel je jednou z největších postav našeho sportu. V této těžké chvíli musí najít oporu ve svém týmu. Důležité je, aby získal svou ztracenou sebedůvěru rychle zpět. Zajisté to nebude snadné, ale je to velice důležité z hlediska další sezony.“

Brawn si myslí, že situace z poslední části kvalifikace mohla Vettela po zbytek víkendu v Monze výrazně ovlivnit. „To, co se stalo v závodě, však byla jen jeho chyba,“ řekl Brawn.

„Sebastian udělal dvě obrovské chyby v jednom kole. Ty chyby vypadají daleko hůře vzhledem k pohledu, že jeho týmový kolega dokázal zvítězit. Víte, do určité míry prožívá to, co zažíval v poslední sezoně u Red Bullu. Tehdy byl jeho největším soupeřem Daniel Ricciardo, který byl mladší a ukazoval neuvěřitelné tempo,“ hodnotí Vettelovu situaci Brawn.

Diskuse k článku

Napsat komentář