Sebastian Vettel ve Španělsku prožívá další víkend hrůzy

Úřadující mistr světa po problémech v trénincích pro technické potíže nedokončil ani kvalifikaci a odstartuje z desáté pozice.

Štítky: Daniel Ricciardo Red Bull Sebastian Vettel Zveřejněno 10. 05 2014 — Michal Mikoláš

Úřadující mistr světa po problémech v trénincích pro technické potíže nedokončil ani kvalifikaci a odstartuje z desáté pozice. 

Vettel kvůli potížím s elektronikou vynechal první i druhý volný trénink. V kvalifikaci se zdálo, že bude moci útočit na vysoké pozice. I tentokrát ale byla technika proti. V závěrečných bojích Vettel nezajel žádný čas a musí se spokojit s desátým místem.

„Ve třetí části kvalifikace jsem vyjel z garáže a přišel jsem o druhý rychlostní stupeň. Trojka a vyšší stupně mi zůstaly, a tak jsme si řekli, že zkusíme absolvovat měřené kolo. Hned v první zatáčce jsem ale přišel i o všechny ostatní rychlostní stupně, takže jsem nemohl pokračovat.

Poté, co jsem musel vynechat včerejší jízdy, jsem dnes konečně začínal ve voze chytat správný rytmus. Za Mercedesy to bylo dost těsné a myslím, že jsem mohl útočit na třetí pozici. Tak daleko jsme se ale nedostali. Samozřejmě jsem zklamaný,“ prozradil Vettel.

Nejlepším mužem ze zbytku světa za Mercedesem byl v Barceloně Daniel Ricciardo. Australský pilot si uvědomuje, že Stříbrné šípy jsou v současnosti za standardních podmínek prakticky neporazitelné, a tak se v závodě spokojí i se třetím místem.

„Když trochu pominu Mercedes, musím říct, že jsem se svým výkonem spokojen. Myslím, že se dnešek dost podařil. Měřené kolo mě potěšilo. Nemyslím si, že jsem se dnes mohl nějak výrazně zlepšit. Řekl bych proto, že děláme maximum. Teď, když jsme kolem třetího a čtvrtého místa, bych ale rád snížil ztrátu na stříbrné vozy!

Je mi líto Seba, prožívá dost perný víkend. Mám radši, když můžeme oba jezdit bez omezení. Co se zítřka týče, myslím, že na lepší než třetí pozici nemůžu pomýšlet. Pokud si Mercedes udrží dnešní rychlost, nemůžeme je dohonit, a tak by nás třetí místo, byť se nejedná o vítězství, opravdu hodně potěšilo,“ nechal se slyšet Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář