Vettel prozradil, co bude dělat po konci kariéry

Německý závodník přiznal během rozhovoru s fanoušky, že už je rozhodnutý, co bude dělat, až pověsí závodní rukavice na pomyslný hřebík.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 30. 03 2020 — Lukáš Podstata

Sebastian Vettel je aktuálně s 53 výhrami, 57 pole position a celkem čtyřmi tituly mistra světa druhým nejúspěšnějším německým jezdcem formule 1 všech dob. První je samozřejmě legendární Michael Schumacher, ale i tak je to pro Vettela výborná vizitka.

V poslední době se však neustále spekuluje, jak to bude s Vettelem po vypršení jeho stávajícího kontraktu. Němec by měl prodloužit spolupráci se svým aktuálním zaměstnavatelem Ferrari minimálně o sezonu 2021. Jedná se ale prozatím pouze o spekulace a nikdo, kromě pár vyvolených, neví, jak to s Vettelem bude.

Rodák z Heppenheimu ale už teď přiznal, co bude dělat, až závodní kariéru ukončí. „Víte, předtím, než jsem začal profesionálně závodit a dokončil jsem střední školu, měl jsem jít studovat na univerzitu strojní inženýrství. Hodně jsem se během své kariéry o této oblasti dozvěděl díky specifikám našeho sportu. Rád rozumím tomu, co se děje v mém autě a jak vše do sebe zapadá.

Přiznávám, že mám spoustu dalších koníčků, ale strojní inženýrství je pořád odvětví, které mě fascinuje,“ řekl Sebastian Vettel. Že by se jednou do formule 1 vrátil, byť v úplně jiné roli?

Diskuse k článku

Napsat komentář