Sebastian Vettel investoval do německého týmu jachtařské obdoby F1: SailGP

Dvě přední německé sportovní hvězdy - čtyřnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel a dvojnásobný bronzový olympijský medailista v plachtění Erik Heil - oznámili vznik německého týmu SailGP. Německo se stane nejnovějším státem, který se zúčastní celosvětové závodní ligy, jejíž čtvrtá sezóna odstartuje 16. a 17. června závodem Rolex United States Sail Grand Prix na Navy Pier v Chicagu.

Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 1. 06 2023 — GPF1.cz

Shrnutí důležitých faktů:

  • 🇩🇪 Sebastian Vettel a Erik Heil oznámili vznik Germany SailGP týmu.
  • 🏎️ Sebastian Vettel a Erik Heil se stanou aktivními členy vedení a provozu týmu.
  • ⛵ Erik Heil bude řídit německou hydroplánovou loď Germany F50.
  • 🎡 Tým Germany SailGP byl představen na akci SPOBIS 2023 v Düsseldorfu.
  • ♻️ Vettel, Heil a majitel týmu Riedel sdílí vášeň pro výkonnostní sporty, zájem o nejnovější technologie a podporu udržitelnosti.
  • 💼 Riedelova komunikační společnost poskytuje technologické vybavení pro SailGP.
  • 🤝 Tim Krieglstein se stane CEO Germany SailGP týmu a Anne van der Wereld bude manažerkou týmu.
  • 🗓️ Germany SailGP tým začne soutěžit v červnu v rámci čtvrté sezóny SailGP v Chicagu.

Vettel během oznámení řekl:

“Vidím velký potenciál, protože SailGP začíná svou čtvrtou sezónu a poprvé s německým týmem. Paralely mezi jachtaři a formulí 1 existují již dlouho. Lodě jsou fascinující a rychlosti na vodě jsou neuvěřitelně vysoké. Závody jsou vzrušující a já jsem rád, že jsem jim nablízku se skupinou motivovaných mladých jachtařů. Seriál navíc nejen využívá větrnou energii, ale snaží se také nastavit nová měřítka udržitelnosti ve sportu.”

SailGP je mezinárodní jachtařská závodní série založená v roce 2018. Organizuje ji Larry Ellison, spoluzakladatel a výkonný ředitel Oracle Corporation, a Russell Coutts, bývalý novozélandský profesionální jachtař.

Seriál SailGP se skládá z několika etap konaných po celém světě, přičemž každá etapa je vlastně řada jachtařských závodů. Týmy se zemí z celého světa soutěží na super rychlých F50 katamaránech, které jsou jedny z nejrychlejších jachet na světě.

Cílem SailGP je představit jachting na nejvyšší úrovni a propagovat inovace a udržitelnost v tomto sportu. Závody jsou navrženy tak, aby byly atraktivní pro diváky, s vysokorychlostními jachtami a dramatickými okamžiky.

Kromě sportovní soutěže se SailGP také snaží podporovat udržitelné inovace v námořním průmyslu a poskytovat příležitosti pro mladé jachtaře po celém světě. Jejich jachty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly dopad na životní prostředí, a organizace pracuje na zlepšení udržitelnosti celého sportu.