Se současnou smluvní dohodou není Hamilton spokojený, tvrdí Herbert

Tvrdí to bývalý pilot F1 a současný televizní expert Johnny Herbert. Podle něj za Hamiltonovu nespokojenost může nová smlouva.

Štítky: Johnny Herbert Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 5. 04 2021 — Lukáš Štěrovský

Po sáhodlouhých debatách během loňské sezony, při kterých se Hamilton údajně domáhal tříletého kontraktu, nakonec došlo k podpisu smlouvy na jediný rok. Jak ale prozradil expert a bývalý pilot F1 Johnny Herbert, Brit není zrovna nadšený.

„Slyšel jsem, že není se současnou situací dvakrát spokojený. Doufám, že ho to neodradí, protože může formuli 1 pořád hodně nabídnout. Víme, jak důležitý byl pro globální růst tohoto sportu v mnoha oblastech,“ uvažuje Herbert.

Objevily se dokonce zvěsti, že se jedná o poslední sezonu sedminásobného šampiona, to by však podle Herberta nakonec nemusela být pravda. Svůj podíl v tom má i Red Bull a Max Verstappen, který letos bude zřejmě podstatně vyrovnanějším konkurentem.

Volkswagen pracuje na autonomních vozidlech, představit by se měla dodávka

“Motivace vždycky hrála hlavní roli. Ayrton Senna neustále tvrdil, že rok od roku pro něj bylo stále těžší a těžší se neustále zlepšovat. Myslím, že s Lewisem je to stejné. Pokud jste úspěšní jako on, potřebujete motivaci navíc. A pokud ho Max a Red Bull budou vyzývat celou sezonu, bude si to užívat,“ tuší Herbert.

Ten se nebojí ani případného odchodu Mercedesu, jak bylo také naznačováno. „Kdo by nechtěl Lewise ve svém autě? Na konci roku všichni uvidí, jak na tom Mercedes bude. Vždycky kolem něj kolovaly zvěsti, že může odejít, ale nikdy se to nestalo. Samozřejmě to nakonec nastat může,“ dodává.

Johnny Herbert