Kvjatovi se nechce do další spolupráce se Sainzem

Pilot Toro Rosso Daniil Kvjat ztrácí důvěru ve svého týmového kolegu a po incidentu v kvalifikaci na GP Kanady říká, že neví, zda chce s Carlosem Sainzem nadále na trati spolupracovat.

Štítky: Carlos Sainz Daniil Kvjat Toro Rosso Zveřejněno 21. 06 2017 — Šimon Trantina

Španěl si při kvalifikaci na Velkou cenu Kanady do rádia stěžoval na to, že jeho parťák nerespektoval týmovou dohodu o poskytování aerodynamického pytle druhému jezdci. S tím však Kvjat nesouhlasí.

„Po kvalifikaci se (Sainz) nezachoval správně. Na datech je vidět, že jsem žádnou větší výhodu proti němu ve slipstreamu nezískal. Když porovnáte moje a jeho nejlepší kvalifikační kolo, uvidíte, že jsme měli stejnou maximální rychlost i rychlost na rovince.

On jen vidí za zatáčkami nějaké duchy. V rámci naší strategie se střídáme, tak to funguje, jeden závod jsem vzadu já, druhý on. V Baku by to byl on, ale nyní si nejsem jist, zda s ním chci dále v kvalifikacích spolupracovat. Z mojí strany je vše jasné nad slunce jasnější.

Pokud na mě má nějaké otázky, je víc než vítán, aby si se mnou promluvil, jestli na to má odvahu. Pokud ji nesebere, tak bude mluvit jen k vám, reportérům a posílat skryté zprávy skrze média,“ říká třiadvacetiletý ruský jezdec.

Carlos Sainz se k problému vyjádřil chladnějším a klidnějším způsobem. Řekl, že celá záležitost byla probrána na týmovém brífinku hned po samotné kvalifikaci na okruhu Gillese Villeneuva a je prý nyní promlčena.

„Raději bych o tom nemluvil. Zůstane to uvnitř týmu. Já jsem vyjádřil svůj názor, který je takový, že ta situace byla vůči mně nefér, zvlášť když jde o takovou trať, na které se to stalo. Sdělil jsem své myšlenky, prodiskutovali jsme je, našli jsme řešení a zapomněli na problém. Jsme rádi, že jdeme dál.“

Je to hloupý cirkus, stěžuje si Kvjat po zmatku s penalizacemi

Diskuse k článku

Napsat komentář