Schumacherův známý chtěl bulváru za velké peníze prodat jeho fotky

Rodina Michaela Schumachera bojovala o pohřbení tajných fotografií legendy formule 1, které pořídil „přítel“ tři roky po jeho tragické nehodě.

Štítky: Jean Todt Michael Schumacher Zveřejněno 26. 01 2023 — Jiří Košta

Kamarád údajně propašoval snímky z domova bývalého závodníka v Ženevském jezeře v roce 2016 a dal je do prodeje za neuvěřitelných 1,77 milionu dolarů, uvádí The Sun.

Od jeho šokující nehody na lyžích v roce 2013 nebyly vidět žádné fotografie ani videa Schumachera – ačkoli nedávno byla vydána vzácná aktualizace zdravotního stavu.

Hrdina utrpěl při havárii „traumatické poranění mozku“ a upadl do lékařsky vyvolaného kómatu. Probudil se o rok později.

Od té doby se bývalý jezdec Ferrari a Mercedesu zotavuje ve svém švýcarském domě po boku své rodiny.

Anonymní fotograf se chopil příležitosti prodat první pohled na zraněného 53letého muže.

Neznámá osoba, o níž se předpokládá, že je Schumacherovým blízkým přítelem, údajně vyfotila hvězdu ležící v jeho posteli.

Poté údajně propašovali fotografie z rodinného sídla a pokusili se je vydražit v médiích po celém kontinentu.

Němečtí prokurátoři v Offenburgu později potvrdili, že neznámá osoba pořizovala tajné snímky a nabízela je za „vysoké částky peněz“ – pravděpodobně se blíží 1,77 milionům dolarů.

Nechutný čin označili za „narušení jeho osobního rozsahu života“ a porušení soukromí.

V té době bylo zahájeno vyšetřování, ale bylo údajně odloženo, přestože Schumacherova rozrušená manželka Corinna požadovala, aby policisté zasáhli.

Evropský mediální dům, kterému byl nabídnut exkluzivní první pohled na ikonu, odmítl prozradit svůj zdroj. Nejmenovaný zpravodajský server také tvrdil, že nikdy neviděl žádný z obrázků legendárního pilota.

Bývalý šéf Ferrari Jean Todt nedávno odhalil vzácný pohled na Schumacherův život.

Prezident FIA, který zůstal v Schumacherově těsném kruhu po traumatickém utrpení, nedávno řekl německému televiznímu kanálu, že pravidelně navštěvuje domov hvězdy. Řekl, že Schumacher stále rád sleduje závody F1 téměř deset let po jeho odchodu z extrémního sportu.

„Michael mi nechybí, vidím ho. Ano, je to pravda, sleduji závody s Michaelem. Ale jistě, myslím, že mi chybí to, co jsme spolu dělali.”

Schumacherův syn Mick šel v legendárních stopách svého otce a udržuje svůj závodní odkaz naživu.

Todt řekl, že na ramena Schumachera Jr. je vyvíjen spousta nespravedlivého tlaku.

Předtím řekl, jak doufá, že svět bude moci znovu vidět jeho drahého přítele, a odhalil, že Schumacher se nikdy nezměnil.

„Nenechám ho samotného. On, Corinna, rodina, zažili jsme spolu tolik zážitků,“ řekl.

„Krása toho, co jsme zažili, je naší součástí a jde to dál. Někdy vás změní úspěch a peníze. Ale Michael se nikdy nezměnil. Je tak silný.”

Na rozdíl od Todta má další Schumacherův bývalý přítel pocit, že byl vyloučen z domova ikony.

Jeho bývalý manažer Willi Weber obvinil rodinu hvězdy ze lži o jeho stavu.

80letý muž řekl, že je stále rozzlobený, že ho potomstvo neinformovalo o zdravotním stavu ikony F1 od jeho nehody na lyžích před devíti lety.

Minulou středu se při bouřlivém potlesku ve stoje dohnala k slzám, když jeho jménem v Kolíně nad Rýnem přebírala cenu.

Schumacherovi prolomili mlčení o utrpení rodiny v emotivním rozhovoru pro nový dokument Netflix v roce 2021.

„Nikdy jsem neobviňovala Boha z toho, co se stalo,” řekla Corinna.

„Byla to opravdu smůla – všechna ta smůla, kterou může kdo v životě mít. Vždycky je hrozné, když říkáš: ,Proč se to děje Michaelovi nebo nám?‘ Ale proč se to pak děje jiným lidem?”

Zhroutila se, když řekla tazatelům: „Samozřejmě mi Michael chybí každý den. Ale nejen mně se po něm stýská. Jsou to děti, rodina, jeho otec, všichni kolem něj. Chci říct, že všem chybí Michael, ale Michael je tady. Jiný, ale je tady a to nám dodává sílu, jak jsem zjistila.”

Generální ředitel Lucidu říká, že účinnost elektromobilů je klíčová, pokud jde o levnější auta