Schumacherovi Haas smlouvu neprodlouží

Německá televizní stanice RTL nyní předpovídá, že malý americký tým odhalí svou sestavu pro příští rok až po víkendové GP Brazílie.

Štítky: Haas Mick Schumacher Zveřejněno 9. 11 2022 — Jiří Košta

Většina novinářů však očekává, že zpráva bude o návratu 35letého Nico Hülkenberg na plný úvazek do formule 1.

Bernie Ecclestone říká, že ho nepřekvapuje, že Haas volí věk před mládím.

„Není to o věku, ale o psychickém stavu. Podívejte se na Juana-Manuela Fangia – začal ve věku, kdy všichni dávno přestali.”

Pokud jde o 23letého Schumachera, Ecclestone přiznal: „Nemyslím si, že tam bude. Lidé byli zklamáni jeho výkonem. Nevíme, jestli to bylo kvůli němu, nebo týmu, ale samozřejmě je těžké najít někoho, kdo by ho dal do vítězného týmu. Protože momentálně v žádném není.

Možná potřebuje zapomenout na F1 a soustředit se na jiné kategorie motoristického sportu. Jeho jméno je jeho největší zátěží, ale snaží se s tím žít, jak nejlépe umí. A právě to ho dostává do všech jeho problémů.”

Někteří si také myslí, že Schumacher byl příliš jemný a chráněný manažerským týmem, který ho obklopuje, v čele s bývalou manažerkou jeho otce Michaela Sabine Kehmovou.

„Cestujte s nimi, mluvte s nimi, když jsou na dně. Myslím, že takového člověka chce. Ale někteří to nepotřebují. Kdybyste hodili Verstappena do moře, přežil by, i kdyby neuměl plavat.”

Tesla je v Německu nucena upravit autopilota