Schumachera jsem vždycky obdivoval. Modlím se za něj, přiznal Hamilton

Další historický milník je na spadnutí. Lewis Hamilton vyrovnal 68 pole position Michaela Schumachera. Na druhou stranu kolega Bottas se kvalifikací na Velkou cenu Belgie spíše protrápil a skončil třetí.

Štítky: Lewis Hamilton Michael Schumacher Valtteri Bottas Zveřejněno 26. 08 2017 — Lukáš Štěrovský

Před samotnými rozhovory po kvalifikaci předstoupil před Hamiltona sportovní šéf F1 Ross Brawn, aby mu předal vzkaz od Schumacherovy rodiny. „Mám ti vyřídit, že Michael vždycky tvrdil, že rekordy jsou od toho, aby se překonávaly,“ prohlásil Brawn směrem k dojatému Hamiltonovi.

„Je to rozhodně zvláštní den. Věděl jsem, že je to blízko a že v určitém bodě získám 68. pole position. Moc jsem o tom ale nepřemýšlel. Nevytvářel jsem na sebe tlak, mohlo to přijít brzy, nebo chvíli trvat. Pamatuji si, jak byl v roce 1996 na první Grand Prix a sledoval Michaela, jak vyjíždí ze zatáčky. Z motoru se mi úplně třásl hrudník,“ líčil po kvalifikaci Hamilton.

„Bylo to neuvěřitelné a tehdy moje láska k motorsportu vzrostla o další úroveň. Vyrovnat se Michaelovi je neskutečné – s ohledem na to, když člověk ví, jakou legendou Michael je. Je to neuvěřitelný výkon, kterého jsem dosáhl. Jsem za to na sebe pyšný.“

Hamilton rovněž dodal, že přeje Schumacherovi uzdravení – ikona formule 1 je od nehody na lyžích v prosinci roku 2013 stále ve vážném zdravotním stavu, jehož detaily navíc nejsou veřejnosti známy.

„Modlím se za Michaela a jeho rodinu v jednom kuse. Měl jsem privilegium závodit s ním od motokár v Kerpenu až po F1. Vždycky jsem ho obdivoval a trvá to dodnes,“ přiznal Lewis Hamilton.

Vedle něj se do první řady postaví Sebastian Vettel. Týmový kolega Valtteri Bottas totiž právě na úkor Němce v poslední chvíli přišel o druhé místo. „Celý víkend z nějakého důvodu nejsem blízko tomu, abych bojoval o pole position,“ hořekoval Fin.

„Lewis byl opravdu silný, ale já jsem trochu zmaten tím, že jsem se mu nepřiblížil. Potřebuji nalézt nějaké odpovědi. Vyvážení vozu mi přišlo hodně dobré, ale neměl jsem celkovou přilnavost a ztrácel v rychlých zatáčkách,“ vysvětloval Valtteri Bottas.

Diskuse k článku

Napsat komentář