Schumacherův strýc má jasno: Mazepin nemá v F1 co dělat

Nikita Mazepin vyvolává od začátku sezony formule 1 kontroverzní momenty. S jeho chováním není spokojeno mnoho pilotů, nejen současných, ale i bývalých.

Štítky: Mick Schumacher Nikita Mazepin Ralf Schumacher Zveřejněno 8. 09 2021 — Jiří Košta

Nikita Mazepin se stal podle mnohých „život ohrožujícím“ rizikem pro ostatní piloty formule 1. To je alespoň názor i Ralfa Schumachera, který je strýcem týmového kolegy Mazepina, Micka Schumachera.

Oheň vyvolal další incident mezi jezdci Haasu během kvalifikace, kdy se málem srazili. Mazepin byl hodně naštvaný, protože tentokrát měl právo toho, že vyjížděl do kvalifikace na trať jako první. Schumacher ale Rusa předjel, protože údajně nedokázal v pomalé rychlosti zahřát pneumatiky. Dalším problémem byl souboj v závodě, kdy si Němec poškodil přední křídlo při pokusu o předjetí svého týmového kolegy.

„Je to spíše jeho věc kritizovat v médiích, Takže se držím stranou a vyjasním si to interně s týmem,“ řekl Mick Schumacher, když byl dotázán na incident.

„Řeknu, že to není jen se mnou, ale také s několika jezdci na startovním roštu. Sergio Perez ke mně přišel a zeptal se: „Co to dělá?“

Šéf týmu Gunther Steiner příliš neřešil kvalifikaci, ale po neděli jeho trpělivost dochází při neustálém hašteření mezi závodníky Haasu.

„Budeme pracovat na vyřešení problému. Zatím jsme nenašli řešení, ale sedneme si před Monzou, abychom to vyřešili. Musíme najít kompromis, jinak budeme muset zavést pravidla.“

Steiner popřel, že by se Mazepin nyní uchýlil ke špinavé taktice. Jeho styl je zkrátka trochu agresivnější.

„Neřekl bych, že to bylo špinavé. K tancování tanga vždy potřebujete dva.“

Mickův strýc Ralf je však mnohem otevřenější, co se týče názoru na nehodu mezi Mazepinem a Schumacherem v úvodu závodu.

„Mick byl v dokonalé pozici, aby předjel, když se Mazepin škubl a zpomalil, a dokonce nalomil Mickovi přední křídlo. Takové akce při těchto vysokých rychlostech jsou život ohrožující. Při takových akcích nemá Nikita ve formuli 1 místo, “ řekl bývalý pilot F1.

„Rizika, která podstupuje, neodpovídají jeho talentu. Zdá se být zdrcený a frustrovaný. Gunther Steiner musí okamžitě a nálehavě zasáhnout. I když jsou peníze nutné, nemůže to být cena za ohrožení vašeho týmu.“

Dvojče Citroënu Ami se představuje: Opel Rocks-e