Schumacher se mě pořád snažil nějak vykolejit, říká Rosberg

Šampion F1 Nico Rosberg zavzpomínal ve svém podcastu Beyond Victory na společná léta s Michaelem Schumacherem u Mercedesu. Sedminásobný šampion v jednom kuse vytahoval na Rosberga psychologické triky, aby získal výhodu.

2 Štítky: Michael Schumacher Nico Rosberg Zveřejněno 26. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Ani o tom nemusel přemýšlet, bylo to pro něj přirozené,“ říká Rosberg. „Měl mentalitu bojovníka, žil tím. Od rána do večera se snažil dostat do mojí hlavy, aby narušil moji sebejistotu. Mám k tomu tolik historek.

Třeba jednou, před kvalifikací v Monaku. V garáži je tam jenom jedna toaleta. Michael na ni odešel deset minut před začátkem kvalifikace. Věděl jsem, že mám tak dvě minuty na to, abych vykonal potřebu a vrátil se do auta včas.

Zaklepal jsem na dveře, protože jsou pokaždé zamknuté. Říkám: ‚Tady je Nico, prosím, pusť mě’, protože tam obvykle jsou mechanici, kteří vědí, kdo má v ten moment přednost. Ale nikdo neodpověděl. Klepal jsem dál, ale nikdo se neozval, i když jsem zevnitř někoho slyšel.

Byl to Michael! Nakláněl se před zeď, díval se na hodinky, protože věděl, že mu stačí tři minuty na to, aby se dostal do auta a vyjel v klidu do kvalifikace, aniž by to mělo vliv na strategii týmu. Já zatím venku panikařil. Nemohl jsem jít do kvalifikace s plným měchýřem, to je prostě nanic.

Nezbylo mi nic jiného, než použít nádobu na olej v rohu garáže. Kolem běhali mechanici a já prostě… udělal jsem, co jsem musel, ale ta panika měla vliv na to, jak jsem pak jel v kvalifikaci. Když jsem byl hotový, Michael vyšel, a jakmile se dostal za roh, začal pospíchat, protože věděl, že má tak dvě vteřiny do začátku kvalifikace. A tak to bylo pořád,“ popisuje Nico Rosberg.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Schumacher se mě pořád snažil nějak vykolejit, říká Rosberg”

  1. toorek napsal:

    Do jakého dna jste ještě ochotní klesnout? Proměna v prachsprostý bulvár se změnou vlastníka je patrná už hodně dlouho. A to kdysi tohle byl nejlepší web o F1. 🙁

  2. krakra napsal:

    PARCHANT

Napsat komentář