Schumacher s Villeneuvem za barem

Poslední podnik sezony 1997, který byl až do poslední zatáčky doslova nervy drásající není netřeba nijak připomínat. Málo kdo však ví, co následovalo po skončení závodu.

Štítky: GP Evropy Historie Jacques Villeneuve Michael Schumacher Zveřejněno 10. 04 2020 — Lukáš Podstata

Probíhalo 47. kolo závodu na okruhu v Jerezu a Michael Schumacher se snažil ubránit první pozici před Jacquesem Villeneuvem. Jeho manévr a následné úmyslné najetí na Villeneuvův Williams způsobilo, že pro Němce závod skončil a Kanaďan si mohl v poklidném tempu dojet pro svůj premiérový titul.

Na jedné straně probíhaly velké oslavy (Williams) a na té druhé obrovské zklamání (Ferrari). Novopečený mistr světa Jacquese Villeneuve si užíval prvotní oslavy v hotelu u okruhu v Jerezu. Na večer byla naplánovaná akce, kterou pořádat dodavatel motorů Renault. Tehdejší podvečer si Jacquese vybavuje takto: „Po večeři jsme skočili do několika taxíků, řekli jsme řidiči adresu a vyrazili jsme. Jeli jsme celkem dlouho, projeli jsme kolem nějakého průmyslového sídla, a nakonec jsme našli klub, kde se akce konala.“

Akce byla určená nejen pro Villeneuva a Williams, ale pro všechny členy kolotoče formule 1. Renault však pochybil a zapomněl rozeslat většinu pozvánek, proto na akci příliš návštěvníků nedorazilo. K překvapení všech po pár pivech a několika gratulacích přišel vedoucí podniku a oznámil, že bar bude za pár okamžiků zavírat. Williams, a především Villeneuve nechtěl tak brzy skončit a celá skupina se rozhodla vrátit zpět do Jerezu a v oslavách pokračovat.

Na kruhovém objezdu směrem k Jerezu došlo k neočekávanému setkání. Kolona příslušníků Williamsu narazila na druhou kolonu, kde byl Schumacher, Irvine a další lidé od Ferrari. I jejich akce byla předčasně ukončena a hledali další podnik k pobavení. Oba tábory se domluvily, že pojedou na hotel, kde budou společně dál popíjet. Majitel místního hotelu, kde měla akce pokračovat však příliš pochopení pro oslavy neměl a odmítl otevřít bar. Netrvalo příliš dlouho a objevil se mramorový stůl uprostřed lobby a všichni donesli potřebný alkohol z pokojových barů.

Po čase manažer pochopil, že si tu noc příliš klidu nedopřeje a přeci jen bar otevřel. Kdo se však ujal výčepu? Jacquese Villeneuve a Michael Schumacher. Piloti, kteří se pár hodin předtím rvaly o titul mistra světa dokázali velmi rychle zahodit vzájemné spory za hlavu a užili si společný večer. Na tehdejší pokračující party zavzpomínal i hlavní aktér Jacquese Villeneuve. „Bylo nás asi dvacet a dělali jsme tolik hluku, že nám nakonec někdo dal klíče od baru. Dokonce mi ten člověk řekl, ať jdu za bar, že s tím nemá problém. Michael se ke mně přidal a bylo pro prostě báječné. Eddie Irvine došel po pár pivech do pokoje pro svoji akustickou kytaru a zahrál nám několik melodií.“ Akce nakonec pokračovala až do rána a Villeneuve opustil prostory baru až před osmou ranní.

Není však pochyb o tom, že Villeneuve chování na trati Schumacherovi zazlíval. Němec byl navíc za svůj nevybíravý manévr v poslední závodě sezony potrestán diskvalifikací z celého ročníku 1997. Na druhou stranu je však nutné zmínit, že oba piloti mají velký charakter, protože dokázali své spory nechat na trati a dokázali si večer po závodě dozajista užít.

Diskuse k článku

Napsat komentář