Schumacher nechce závodit jinde, zabojuje o setrvání v F1

Mick Schumacher končí v Haasu a pravděpodobně i ve formuli 1. Minimálně příští rok bude muset syn sedminásobného šampiona strávit mimo závodní monopost. Nyní Němec zvažuje další kroky a zároveň vylučuje, že by se v roce 2023 objevil v jiné závodní sérii.

Štítky: 2023 Haas Mick Schumacher Zveřejněno 20. 11 2022 — Vašek Štěpánek

Před víkendem v Abu Dhabí bylo potvrzeno, že Micka Schumachera v Haasu nahradí krajan Nico Hülkenberg, který se do F1 vrací po tříleté pauze. Naposledy Hulk na plný úvazek závodil s Renaultem v roce 2019.

Vítěz závodu Le Mans společně s Kevinem Magnussenem vytvoří novou dvojici, která by měla v americkém týmu působit několik dalších let. Jak Hülkenberg, tak Magnussen budou mít platný víceletý kontrakt.

Kam ale se Schumacherem? Podobně jako Albon v roce 2021 mohl rok strávit v závodní sérii DTM a poté se aktivně snažit o návrat do královny motorsportu. Končící pilot Haasu ale tuto možnost vyloučil a chce zůstat přímo v paddocku.

„Ne, prostě tam nepůjdu. Chci zůstat součástí paddocku a být u toho, až se něco stane. Chci být v centru dění a rád bych se do F1 zase vrátil. DTM už není takové, jaké bývalo a v tuto chvíli to pro mě nepředstavuje žádnou příležitost,“ uvedl Schumacher.

23letý závodník by se teoreticky mohl ubytovat v Mercedesu na pozici rezervního pilota. Už i samotné stříbrné šípy naznačují, že si Schumachera vezmou pod svá křídla a rádi by s ním spolupracovaly, zvlášť, když před deseti lety za ně jezdil samotný Michael, otec Micka.

„Uvidíme, co se teď naskytne. Ano, s Mercedesem jsme mluvili a jsme s ním v kontaktu, ale ještě nebylo nic potvrzeno. Na stole jsou i další příležitosti a po sezoně se rozhodnu, co z toho je pro mě nejlepší,“ upřesnil spekulace Schumacher.