Schumacher měl být místo de Vriese v AlphaTauri, ale Marko to zablokoval

Bývalý pilot F1 Ralf Schumacher se domnívá, že neformální šéf Red Bullu Helmut Marko má osobní problém se jménem Schumacher.

Štítky: AlphaTauri Helmut Marko Mick Schumacher Ralf Schumacher Red Bull Zveřejněno 21. 05 2023 — Lukáš Štěrovský

Podle Ralfa, šestinásobného vítěze Grand Prix, totiž sesterský tým Red Bullu, AlphaTauri, měl pro letošek angažovat Micka Schumachera. To ale Marko nedovolil, a tak stáj najala Nycka De Vriese.

„Franz Tost jako manažer a šéf týmu chtěl původně jiného jezdce, protože ví, že trvá dva až tři roky, než se nový jezdec dostane do tempa,“ naráží Schumacher na to, že jeho synovec už má léta učení se za sebou.

„Jezdec, který byl na trhu k dispozici, byl Mick. Mick by také dával smysl. Ale pak přišel Helmut Marko, který to z osobních důvodů, nebo co to bylo, nechtěl a vybral si místo něj Nycka de Vriese,“ štve Ralfa.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

„Zdá se, že Helmut Marko má se jménem Schumacher problém. I když si s ním osobně dobře vyměňujeme názory, zdá se, že má nějaký problém s Mickem, protože jinak pro mě není pochopitelné, proč ho odmítl.”

Vzhledem k De Vriesově špatnému startu do sezony se proslýchá, že AlphaTauri možná bude chtít změna na pozici pilota. Podle bratra sedminásobného mistra světa Michaela Schumachera je v případě, že italský tým hledá zkušeného jezdce F1, nejlepší volbou právě jeho synovec Mick.

„Abych byl upřímný, nevidím v rodině Red Bullu nikoho jiného, kdo by se tam momentálně hodil. Proto jsem překvapen tím, co dělá doktor Helmut Marko…“