Schumacher dosáhl 91 vítězství a nikdo si neuměl představit, že by byl překonán

Lewis Hamilton sice v kvalifikaci na GP Ruska dvakrát boural, ale i tak se dokázal kvalifikovat do druhé řady. Ross Brawn ocenil jeho výkon v uplynulém závodě.

Štítky: Lewis Hamilton Ross Brawn Zveřejněno 29. 09 2021 — Jiří Košta

Britský závodník ukázal, proč má na svém kontě sedm titulů ve formuli 1. Přestože byla jeho sobota velmi náročná, neděle mu přinesla sté vítězství v šampionátu.

„Jde o tak velké měřítko v mistrovství světa, že i takové malé chyby, jako když například Lewis narazí v kvalifikaci do zdi vypadají, jako když se jedná o něco velkého, protože se to neděje často.

Mercedes a Lewis na tom nebyli dobře v kvalifikaci, na trati, kde se od nich očekávalo, že budou dominovat vzhledem k nedávné historii. Páteční trénink ukázal, že byli mnohem rychlejší v dlouhých jízdách. Bylo tam všechno, co mohli využít. Pokud chtějí vyhrát mistrovství, budou muset tvrdě bojovat až do konce. Tvrdý vnitřní boj je jiný než tvrdý vnější boj. Když vnitřně tvrdě bojujete, co horšího se může stát? Pokud jeden pilot nevyhraje, druhý ano.,“ náráží Brawn na souboje mezi Hamiltonem a Verstappenem.

„Měli roky, kdy to byl Nico nebo Lewis, protože pokud nikdo neodpadl, nebyl pro ně vyzyvatel. Mercedes měl jistotu, i když se spletli. Nyní zde není žádný takový náskok. Max nyní představuje obrovskou výzvu, v neděli byl fantastický, když předvedl mistrovskou jízdu ve snížení ztrát, když se dostal z posledního místa na druhé. I tak ale ztratil náskok v šampionátu, a je jen dva body za Lewisem.“

Kromě vítězství a vedení v šampionátu, získal Brit i sté vítězství v F1. Loni překonal rekord Michaela Schumachera, který získal v letech 1992 až 2006, neuvěřitelných 91 prvních míst.

„Je to milník, o kterém si nikdo nemyslel, že ho kdy někdo dosáhne. Michaelův součet 91 byl tak daleko před tím, co kdokoli jiný v té době dokázal, že se nikdy nezdálo představitelné, že by se k tomu někdo přiblížil. Ale pak to Lewis porazil – a teď má Lewis 100 výher. Nic mu nebrání.

Kdo ví, kde to skončí? Je s námi minimálně dalších pár let – a bude vyhrávat závody každý rok. Nemyslím si, že bychom mohli předpovědět 200 výher, ale myslím, že bychom určitě mohli předpovědět dalších 20, protože je stále masivně konkurenceschopný a motivovaný. Je to ohromující a blahopřeji mu, protože je to stovka, o které si nikdo nikdy nemyslel, že bude dosažena,“ dodává Brawn.

Hráči FC Bayern dostali elektrické Audi e-tron GT