Schumacher bude testovat Alpine. Vrátí se do F1?

Mezi potenciálními náhradníky Estebana Ocona pro příští rok v Alpine je Mick Schumacher. Francouzská stáj si nyní německého pilota vyzkouší při testu na okruhu Paul Ricard.

Štítky: Alpine Mick Schumacher Zveřejněno 26. 06 2024 — Dominik Kovář

Alpine v současné době zjišťuje možnosti na trhu jezdců. Pokud budeme počítat s tím, že Gasly s Alpine podepíše (moc jiných možností nemá), hledá francouzská stáj jednoho pilota, který rodáka z Rouenu příští rok doplní.

Výhledově má na sedačku v Alpine zálusk hned několik pilotů – Mick Schumacher, Jack Doohan, Kuan-jü Čou nebo Valtteri Bottas. Schumacher s Doohanem budou mít jedinečnou možnost zapůsobit na vedení Alpine při testu na okruhu Paul Ricard ve Francii, který se uskuteční ve středu 3. července s dva roky starým monopostem A522.

Mick Schumacher je součástí Alpine ve vytrvalostním šampionátu WEC v kategorii Hypercar. Jeho dosavadní výkony chválil šéf formulové stáje Bruno Famin. Legendární Flavio Briatore, který je novým poradcem Alpine, má mnoho společného s otcem Micka – s Michaelem Schumacherem získal v letech 1994 a 1995 pro Benetton dva jezdecké tituly a jeden konstruktérský. To jsou rozhodně vazby, které mohou mladému Schumacherovi pomoct v návratu do F1.

Časomíra ale nelže a ta bude hrát za týden ve středu velkou roli. Vedle Micka Schumachera totiž v ten samý den usedne do monopostu A522 také současný rezervní jezdec Alpine Jack Doohan. Právě on je mnohými považován za největšího favorita na zisk místa v Alpine.

Briatore již na jezdecké sestavě pracuje. Prozradil, že s výkony Gaslyho je spokojený a svou práci odvádí dobře. V případě druhé pilota se vyjádřil následovně: “Možná k němu postavíme mladého jezdce. Nebo dokonce staršího.” Briatore tak v podstatě nevyloučil nikoho z aktuálních kandidátu na sedačku ve francouzském týmu.