Scénář, ve kterém musel uplatnit týmovou režii, Mercedes nepředpokládal!!

Nasazení týmové režie bylo "krutou realitou" pro Mercedes i Valtteriho Bottase, komentuje lakonicky šéf Mercedesu Toto Wolff po GP Ruska.

3 Štítky: Mercedes Týmová režie Valtteri Bottas Zveřejněno 30. 09 2018 — GPF1.cz

Valtteri Bottas dostal příkaz před sebe pustit Lewise Hamiltona, aby si zbytečně neopotřebovával pneumatiky a nebyl tak ohrožen Sebastianem Vettelem. To se povedlo, ale Bottas navzdory podnětu už své první místo zpátky nedostal.

Pro Wolffa to nebylo příjemné, ale současně to bylo nevyhnutelné.

„Každý jsme ve svém srdci závodníkem,“ řekl Wolff. „Chceme vidět závodění a ať vyhraje ten nejrychlejší. Dopoledne před závodem jsme to diskutovali a pak je v závodě všechno jinak. A to se dnes stalo.

Měli bychom být z double vítězství nadšení, a vlastně jsme, ale máme pocit, že to šlo proti trochu Valtterimu. Mělo to být pro něj vítězství, a my jsme to změnili.

Je to těžké pro samotného jezdce, ale také pro tým. Ale je tady také ta krutá realita, ve které můžete získat o sedm bodů navíc v boji o titul, který je letos velmi náročný. Bylo potřeba do toho jít, a to jsme udělali.“

Wolff uvedl, že bylo chybou nepovolat do boxů Hamiltona hned po Bottasově zastávce, což mělo za následek ztrátu pozice ve Vettelův prospěch.

„Chtěli jsme Valtteriho povolat jako prvního, aby to uchránilo jeho vítězství, ale s Lewisem jsme otáleli o jedno kolo déle, což jej dostalo za Vettela a vytvořilo zmatek. Lewis pak musel útočit. Spokojený vážně nebyl. Začaly se mu na pneumatikách objevovat puchýřky, a proto jsme museli Lewise ochránit před Vettelem.“

Toto Wolff uvedl, že existuje milion scénářů před závodem, „které jsme diskutovali. Ne ten, který nastal v závodě.“

Diskuse k článku

3 komentáře: “Scénář, ve kterém musel uplatnit týmovou režii, Mercedes nepředpokládal!!”

 1. INF_11 napsal:

  „Děláním blbce“ myslím ty jejich řeči „že nasadíme týmovku to jsme fakt nepředpokládali“, když je na výsost jasné, že jo.
  Jinak děkuji za vysvětlení, že když se mi něco nelíbí, mám to v hlavě vylízáno. Příště se třeba dozvíme, že když se mi nelíbí fialová barva, jsem magor.
  Ano, vždy a všude jde v prvé řadě o peníze, to chápe i malé dítě, ale nic na tom nemění fakt, že se mi to nelíbí.

 2. trencherman napsal:

  Jako blbci se cítí pouze ti naivní. Vždy a všude jde v prvé řadě o peníze a tak je třeba to brát. Kdo nemá v hlavě vylízáno, tak to chápe. Komu se to nelíbí, ať sleduje Foglara. Závody rozhoduje technika, piloti i strategie. Jde o velký prachy. A jestli někdo někoho zablokuje na výjezdu z boxů.. chyba toho zablokovaného, že jeho tým nezvládl strategii..

 3. INF_11 napsal:

  To, že používají týmovku je jedna věc, ale to, že dělají z fanoušků blbce, druhá.
  Sezóna bohužel rozhodnuta.
  Jinak tady ty závody, kde je víc politikaření (špuntování týmovým kolegou, blokování výjezdu z boxu fiktivní zastávkou, týmovka) se mi přestávají líbit.

Napsat komentář