Sbohem, legendo. Svět motorsportu vzdal Laudovi hold

Během dnešního smutného dne, kdy náš svět opustil Niki Lauda, se nejen v komunitě F1 nenašel snad nikdo, kdo by na Rakušana s nezlomnou vůlí nezavzpomínal.

Štítky: Niki Lauda Zveřejněno 21. 05 2019 — Lukáš Štěrovský

„Niki navždy zůstane jednou z největších legend našeho sportu – byl kombinací hrdinství, lidskosti a upřímnosti uvnitř i mimo kokpit,“ řekl šéf Mercedesu a Laudův kolega Toto Wolff.

„Formule 1 neztratila pouze skutečně skvělého představitele tohoto sportu, ale také jednoho z hrdinů. Jeho láska k závodění a odvaha, kterou předvedl, byly prostě mimořádné a inspirovaly tolik fanoušků,“ uvedl šéf Liberty Media Chase Carey.

Ke kondolujícím se přidaly i týmy jako Ferrari či McLaren, v jejichž barvách Lauda závodil. „Dnešek je smutným dnem pro F1. Navždy zůstaneš v našich srdcích a srdcí fanoušků,“ vzkázala Scuderia. „Niki bude vždy v našich srdcích a zůstane milníkem naší historie,“ doplnil McLaren.

Smutek zavládl i napříč startovním polem. „Velmi smutný den. Odpočívej v pokoji, legendo,“ napsal na sociální sítě Charles Leclerc.

„Byl to jeden z posledních skutečných hrdinů našeho sportu. Opravdový gentleman a skvělý člověk. Odpočívej v pokoji,“ vzkázal Carlos Sainz.

Pozadu nezůstal ani Lewis Hamilton. „Můj kamaráde, mám problém s tím, abych pochopil, že už nejsi. Budou mi chybět naše rozhovory, náš smích a objetí po vyhraných závodech. Nebýt tebe, v Mercedesu bych ani nebyl.“

Mezi další kondolující se přidali například bývalý piloti F1 Johnny Herbert, Jenson Button, Alex Wurz, Fernando Alonso, Nico Rosberg, Giedo van der Garde, Alex Zanardi, ale i další osobnosti motorsportu jako třeba šampion MotoGP Casey Stoner či tým IndyCar Andretti Autosport. A mnoho, mnoho dalších…

Diskuse k článku

Napsat komentář