Šavlovačka u Toro Rosso. Sainz ani Kvjat se za kolizi necítí vinen

Tohle se zkrátka nesmí stávat. Vzájemná kolize pilotů Toro Rosso proto zase rozdmýchala napjatou atmosféru mezi Carlosem Sainzem a Daniilem Kvjatem. Ani jeden se totiž necítí být vinen.

1 Štítky: Carlos Sainz Daniil Kvjat Toro Rosso Zveřejněno 16. 07 2017 — Josef Nekvinda

Neuběhlo ani jediné kolo závodu a na trať musel safety car. Podobně jako minulý víkend v Rakousku, se Daniil Kvjat připletl do kontaktu s jiným vozem. Bohužel pro Toro Rosso to tentokrát odnesl jeho stájový kolega Carlos Sainz. A stejně jako ve Spielbergu byl ruský pilot schopen pokračovat, zatímco Španěl nikoli. To vše v důsledku bojů o pozice v úvodních metrech. Kvjat se na moment dostal mimo trať, a po návratu musel korigovat příčný smyk. To jej rozhodilo natolik, že narazil do Sainze. Vinnu ovšem necítil. Má za to, že mu kolega nenechal dostatek prostoru na manévr.

„Závodní pilot ví, že když se mi stane něco podobného, pak sám nikdy nebude moct volit ideální stopu. Takže když se jí i tak rozhodne držet, tak víte, že kolize je na 90 procent nevyhnutelná. Kdyby to druhé auto předvídalo, snažil by se mě předjet na následující rovince. Ale to se nestalo. Prostě to tam poslal a svému kolegovi řekl – „ty jsi do mě narazil.“

Takhle se to stalo podle mě. Oba bychom se měli cítit zodpovědní za to, co se stalo. Pokud budeme chytří, pak si necháme více prostoru. Trest přišel za to, že jsem opustil trať a nebezpečně jsem se vracel. Ale já jsem dráhu neopustil, na tom jsme se s týmem shodli. Bylo to těsně na limitu trati. Věříme, že trest byl příliš krutý za to, co se stalo,“ obhajoval se Kvjat.

Jinak to ovšem vidí druhý aktér celého incidentu. I když viní Rusa, nechtělo se mu hovořit o detailech. „Nechci se k tomu vyjadřovat, protože si myslím, že je to něco, co by mělo zůstat uvnitř týmu a mělo by být rozebráno interně. Bojovali jsme, nechávali si dost prostoru dokud jedno auto neztratilo kontrolu a nenarazilo do druhého. Když si necháte prostor na dvě délky auta, jako jsem to udělal, aby se mohl vrátit zpátky na trať, pak toho pro mě není moc, co bych mohl komentovat,“ nechal se na druhou stranu slyšet Sainz.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šavlovačka u Toro Rosso. Sainz ani Kvjat se za kolizi necítí vinen”

  1. Mansell napsal:

    Někdy je trpělivost Red Bullu zarážející zvláště s Kvjatem.

Napsat komentář