Sauber vysvětluje Wehrleinovu absenci

Za absencí Pascala Wehrleina v týmu Sauberu prý nestojí politické hry mezi Mercedesem a Ferrari, ale skutečně pouze nedostatečná fyzická výkonost jezdce. Takové je tvrzení šéfky stáje.

Štítky: Pascal Wehrlein Sauber Zveřejněno 6. 04 2017 — Lukáš Štěrovský

Wehrlein odstoupil v průběhu Grand Prix Austrálie pro nedostatečnou kondici. Přestože ještě v Melbourne tvrdil, že bude připraven pro Velkou cenu Číny, druhého podniku sezony 2017 se německý jezdec rovněž nezúčastní. Navíc ani neví, jestli nastoupí v Bahrajnu.

Šampion DTM po lednové nehodě v Závodě šampionů nemohl řádně trénovat, což je důvodem jeho údajně špatné fyzické kondice. Jelikož ale Wehrlein zvládl bez potíží druhý týden testů (první kvůli zranění vynechal) a páteční tréninky v Austrálii, někteří experti pochybují, že za absencí jezdce je skutečně zdravotní stav.

Wehrleina, člena Mercedesu, totiž nahradil italský jezdec a třetí závodník Ferrari Antonio Giovinazzi. Právě Scuderia dodává Sauberu po dlouhá léta pohonné jednotky. Je tak otázkou, jestli za vším není politický boj.

Co se to děje kolem Pascala Wehrleina?

Něco takového ale Sauber vylučuje. „Musím vás zklamat,“ říká šéfka týmu Monisha Kaltenbornová. „Je to velmi jednoduché, což však zřejmě nestačí některým lidem, kteří celou věc nafukují. Wehrlein měl v lednu nehodu v Americe. Viděli jste, jaký to byl náraz. Jeho záda při něm pořádně trpěla, v důsledku nehody na ně byla vyvinuta velká zátěž.

Takové věci musíte brát vážně. Od té doby měl Pascal jasné instrukce od lékařů, kvůli kterým nemohl moc trénovat. Překvapilo nás, že vůbec dostal zelenou k tomu, aby mohl být tak rychle zase ve voze. Podle doktorů to bylo také tím, v jak dobré kondici byl před nehodou.

Postupovali jsme krok po kroku, nikdy nestrávil v autě celý den. Všichni ale víme, že nedohnal úplně všechen ztracený čas. Kdybyste byli u druhého týdne testů nebo na prvním závodě, viděli byste rozdíl mezi kondicí Pascala a jiných jezdců. Ale to se spraví časem. Nikdo nedělá zázraky na počkání,“ tvrdí šéfka Sauberu.

Ta odsuzuje veškerou kritiku Wehrleinova rozhodnutí nezávodit. „Myslím, že je to neférové. Nemůžete to srovnávat. Pascal zažil velký náraz, nelze to podceňovat. Možná to není tak úchvatný příběh (oproti tomu, kdyby se jednalo o politickou hru Mercedes a Ferrari, pozn. red.), ale tak to je,“ prohlašuje Monisha Kaltenbornová.

Šéfka Sauber v rozhovoru během GP Austrálie

Šéfka Sauber v rozhovoru během GP Austrálie

Diskuse k článku

Napsat komentář