Sauber už o Hondu nestojí, tým hledá nového dodavatele motorů

Motory Honda měly od nové sezóny pohánět vozy Sauberu, avšak jak se ukazuje, smluvně celá záležitost nebyla dotažena do konce. Nový šéf týmu, Fréderic Vasseur, navíc tyto jednotky nechce. Má v plánu se poptat u Mercedesu nebo Ferrari.

Štítky: Frederic Vasseur Sauber Zveřejněno 13. 07 2017 — Josef Nekvinda

Fréderic Vasseur se po odchodu Monishy Kaltenbornové stal tento týden oficiálně novým šéfem týmu Sauber. Jeho první pracovní kroky prý povedou k vyřešení otázky kolem dodavatele motorů. Tím se od nové sezony měla stát Honda, nicméně situace McLarenu je natolik odstrašujícím příkladem, že by se Sauber raději z nového partnerství stáhl. Navíc zdroje hovoří o tom, že zatím ani nebyla podepsána závazná smlouva a majitelé týmu si tak nyní stále pohrávají s myšlenkou o motory požádat konkurenceschopnější Ferrari či Mercedes.

„Záležitost kolem Hondy je aktuálním tématem. Je to první věc, které se budu věnovat, neboť je třeba rychle najít řešení,“ sdělil Vasseur, jemuž majitelé Sauberu v podobě Longbow Finance dali za úkol dostat tým zpět minimálně do středu pole,  přičemž k dosažení tohoto cíle mu přislíbili dostatek prostředků.

Oficiálně: Sauber má nového šéfa – Frederica Vasseura

„Obdržel jsem dost finančních prostředků na to, abych znovu vybudoval tým a pozvedl jej zpět na bodované pozice. Longbow má na tento projekt velký rozpočet. Už několik let mají přesný plán a já mám nyní volné ruce na to, abych tento projekt realizoval. Tým je motivovaný a v minulosti často ukazoval svou šikovnost,“ doplňoval Francouz.

Ten se rovněž pozastavil nad hodně skloňovaným tématem Marcus Ericsson a Sauber. Švédský pilot této stáje byl spojován s možností, že se díky jeho vlivu na samotné majitele týmu mohl stát upřednostňovaným pilotem. I k tomuto problému se chce Vasseur postavit čelem.

„Nemůžete projekt týmu plně propojit s jeho pilotem. To není ku prospěchu. Pokud Marcus chce budovat svou kariéru, o čemž nepochybuji, chce v brzké době vyhrávat závody, pravděpodobně by měl mít jiné ambice, než být v Sauberu. Tým taktéž může usilovat o jiné piloty. Paralelně nyní běží dva smysluplné projekty, na kterých můžeme pracovat souběžně. Nikdo není uvázán. O pilotech si pak udělám konečné rozhodnutí, ale prioritou Sauberu do budoucna je sázet na mladé jezdce,“ uzavírá nový šéf švýcarského týmu.

Diskuse k článku

Napsat komentář