Sauber představil letošní monopost – Sauber C36-Ferrari

Po britském Williamsu se Sauber stal teprve druhým týmem, který představil nový monopost pro sezonu 2017. Na první pohled vůz Sauber C36 s pohonnou jednotkou Ferrari vypadá radikálněji oproti loňskému modelu i tomu, co na svých snímcích prezentoval Williams. Sauber také pozměnil lakování. Přibyla bílá barva a žlutou nahradila zlatá. Číslovka 25 na krytu motoru, kterému dominuje…

6 Štítky: Sauber Zveřejněno 20. 02 2017 — Lukáš Štěrovský

Po britském Williamsu se Sauber stal teprve druhým týmem, který představil nový monopost pro sezonu 2017. Na první pohled vůz Sauber C36 s pohonnou jednotkou Ferrari vypadá radikálněji oproti loňskému modelu i tomu, co na svých snímcích prezentoval Williams. Sauber také pozměnil lakování. Přibyla bílá barva a žlutou nahradila zlatá. Číslovka 25 na krytu motoru, kterému dominuje žraločí ploutev, indikuje čtvrtstoletí, po které švýcarský tým působí v F1.

Stáj se u nového vozu podle svých slov soustředila na snížení odporu s ohledem na širší pneumatiky, stejně jako na snížení hmotnosti vozu (přestože maximální povolená váha narostla na 728 kilogramů). Vůz je osazen optimalizovaným předním a zadním křídlem, velkých změn dostála i podlaha. Chladič, bočnice a karoserie byly navrženy tak, aby byly co nejužší. Sauber se rovněž snažil o dosažení co nejvyššího přítlaku.

Tým údajně nepoužil jedinou část, která by byla k vidění na loňském voze C35. Jako pohonná jednotka poslouží agregát Ferrari ve verzi, kterou italský tým používal v závěrečné loňské Grand Prix Abu Dhabí. To by mělo Sauberu pomoci, jak doufá, soustředit se hlavně na vývoj šasi.

Vůz čeká ve středu filmovací den na okruhu v Barceloně, kde se uskuteční i všechny letošní předsezonní testy. Za volantem budou v roce 2017 sedět Marcus Ericsson a Pascal Wehrlein. Ten ale do testů kvůli zranění zad nenastoupí, zastoupit by ho měl testovací jezdec Ferrari Antonio Giovinazzi.

Čtěte dále: Největší události zimní pauzy, které by vás neměly minout

C5GTaGtWAAE0pCV

CarC36_Front_Low_WEB CarC36_Side_WEB

SauberC36Ferrari_Back_Iso_MidRes-1024x683 SauberC36Ferrari_Front_Top_MidRes

Foto: Sauber

Diskuse k článku

6 komentářů: “Sauber představil letošní monopost – Sauber C36-Ferrari”

 1. Jakub McL napsal:

  Jo jo, na zbarvení a tvary McLarenu se také těším, ale tak trochu i bojím… Snad to bude cool!!!

 2. Miras2602 napsal:

  No vypadá to celkem dobře. Tak sem zvědavý na ostatní a hlavně na zbarvení McLaren😊😊😊😊

 3. agentF napsal:

  Naprostý luxus! Už se těším na další formule. 😉

 4. Jakub McL napsal:

  S tou žraločí ploutví souhlasím (hrozný, ale asi funkční, když ho tam má už druhý auto), ale to přední křídlo je luxusní!!!

 5. max- napsal:

  Souhlas, spolu s tou přední „radlicí“ je to hrůza-děs.

 6. huhukoktejl napsal:

  Ta zraloci ploutev je desna, vubec nechapu, jak tohle mohlo projit. Jeste na to dejme halo a asi se na F1 prestanu divat …

Napsat komentář