Sauber pracuje na vylepšeních. Po letní přestávce budeme rychlejší, tvrdí Ericsson

Marcus Ericsson je přesvědčen o tom, že jeho tým ve druhé části sezony zrychlí, protože nyní se v továrně intenzivně pracuje na různých vylepšeních. Švýcarský tým zatím nemohl na nynějším monopostu C35 pracovat kvůli finančním těžkostem, které se s ním táhly až do poloviny sezony. Po zisku nových sponzorů se ale Sauber může finančně mnohem více soustředit…

Štítky: Marcus Ericsson Sauber Zveřejněno 17. 08 2016 — Šimon Trantina

Marcus Ericsson je přesvědčen o tom, že jeho tým ve druhé části sezony zrychlí, protože nyní se v továrně intenzivně pracuje na různých vylepšeních.

Švýcarský tým zatím nemohl na nynějším monopostu C35 pracovat kvůli finančním těžkostem, které se s ním táhly až do poloviny sezony. Po zisku nových sponzorů se ale Sauber může finančně mnohem více soustředit na vývoj vozu.

Již tradiční tým uplatnil tyto změny hned při Velké ceně Velké Británie, kdy poprvé nasadil nové zadní křídlo. Nově vyrobená podlaha a přední přítlačný spoiler budou představeny hned po skončení letní přestávky, při Velké ceně Belgie.

„Některé týmy hodně zrychlily díky průběžným vylepšováním vozu. Doufám, že se to samé povede i nám, potřebovali bychom to. Na autě se nyní momentálně tvrdě pracuje, sice později, než bychom chtěli, ale jinak to nebylo možné. Věřím, že budeme rychlejší než doposud,“ doufá Ericsson.

Sauber tuto sezonu nezískal ani jeden bod a hrozí mu, že poprvé za dobu své existence skončí mimo nejlepší desítku týmů v poháru konstruktérů. Bezbodový ročník ve Švýcarsku již zažili v roce 2014, tehdy ale Sauber měl lepší výsledky než bývalý Ericssonův tým, již neexistující Caterham.

„Musíme se dostat zpět na body, zvlášť když Manor má již jeden na kontě. To je náš hlavní cíl, který musíme splnit. Teď když máme nové sponzory, je atmosféra v týmu lepší a to je jeden z klíčových faktorů k budoucímu úspěchu.

Momentálně děláme krok dopředu hned v několika ohledech, takže doufám, že zbytek sezony pro nás bude povedený. Mám dobrý pocit i z vývoje auta pro příští rok, snad před sebou máme dobré časy,“ věří Ericsson, který by se určitě jak letos, tak příští rok chtěl pohybovat jinde než na jednadvacátém místě.

Čtěte dále: Longbow Finance, záhadný zachránce Sauberu. Co je vlastně zač?

Dokáže Sauber pravidelně dojíždět na bodech, jak tomu bylo loni?

Dokáže Sauber pravidelně dojíždět na bodech, jako tomu bylo loni?

Diskuse k článku

Napsat komentář