Sauber potvrdil Ericssona pro rok 2017. O Nasrovi zatím mlčí

Marcus Ericsson zůstane pilotem Sauberu i v roce 2017. Švýcarský tým to oznámil během pondělního dopoledne. Kdo bude jeho týmovým kolegou se zatím neví. Švéd se k týmu se základnou v Hinwilu připojil před začátkem sezony 2015, když předchozí rok debutoval v dnes už neexistujícím Caterhamu. Zatímco vloni získal za Sauber devět bodů a skončil celkově 18., letos je…

Štítky: Marcus Ericsson Sauber Zveřejněno 21. 11 2016 — Lukáš Štěrovský

Marcus Ericsson zůstane pilotem Sauberu i v roce 2017. Švýcarský tým to oznámil během pondělního dopoledne. Kdo bude jeho týmovým kolegou se zatím neví.

Švéd se k týmu se základnou v Hinwilu připojil před začátkem sezony 2015, když předchozí rok debutoval v dnes už neexistujícím Caterhamu. Zatímco vloni získal za Sauber devět bodů a skončil celkově 18., letos je zatím bez bodu.

banner_vstupenky

Ericsson však vyhlíží příští rok, který by měl být díky vyřešeným finančním potížím týmů úplně o něčem jiném. „Je to skvělé, v Sauberu jsem strávil dva roky a cítím se tu jako doma. Všem moc děkuji. Hodně jsem se tu jako jezdec zlepšil.

Od doby, kdy máme nové sponzory a spolumajitele, se tým zvedá, takže bude vzrušující jít takto do nové éry. Získáváme taky spoustu expertů z různých oblastí motorsportu, což je dobré znamení. Můj cíl pro rok 2017 je stavět na zlepšujících se výkonech z druhé poloviny letošní sezony. Už se nemůžu dočkat a myslím, že zase budeme bojovat ve středu pole,“ prohlásil Marcus Ericsson.

V podobném duchu se samozřejmě vyjádřil i Sauber. O tom, kdo bude Švédovým týmovým kolegou, ale zatím mlčí, přestože se očekávalo setrvání Brazilce Felipeho Nasra.

Čtěte dále: Po Brazílii je budoucnost Manoru opět ve hvězdách

Současná podoba soupisky pro sezonu 2017:

TýmMotorJezdecJezdec
MercedesMercedesLewis HamiltonValtteri Bottas
FerrariFerrariSebastian VettelCharles Leclerc
Red BullHondaMax VerstappenAlexander Albon
RenaultRenaultEsteban OconDaniel Ricciardo
HaasFerrariRomain GrosjeanKevin Magnussen
McLarenRenaultCarlos SainzLando Norris
Racing PointMercedesSergio PérezLance Stroll
SauberFerrariKimi RäikkönenAntonio Giovinazzi
AlphaTauriHondaDaniil KvjatPierre Gasly
WilliamsMercedesNicholas LatifiGeorge Russell

Uvidíme Nasra v barvách Sauberu i v příštím roce?

Uvidíme Nasra v barvách Sauberu i v příštím roce?

Diskuse k článku

Napsat komentář