Sauber: Být továrním týmem je riskantní, ale návrhům se nebráníme

Na rozdíl třeba od McLarenu Sauber vyloženě netouží po postavení tovární stáje automobilky.

Štítky: Sauber Zveřejněno 17. 08 2015 — Jan Pastorek

Na rozdíl třeba od McLarenu Sauber vyloženě netouží po postavení tovární stáje automobilky.

Sauber v minulosti byl továrním týmem BMW, ale když se mnichovská automobilka rozhodla náhle formuli 1 opustit, přišly velké problémy, které se s hinwilskou stájí táhnou dodnes. A proto má k podobným partnerstvím trochu rezervovaný postoj.

„Má to hodně pozitiv, ale zároveň, a to není nic negativního, je to (tým F1) marketingový nástroj, na kterém předvádíte své technické dovednosti automobilky,“ připomněla šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová v rozhovoru pro Autosport.

„Když se vám to podaří, a to několikrát, splnili jste si cíl a odejdete, kromě Ferrari, protože to má na tento sport jiné vazby. Také musíte vyhrávat. To je jediná přípustná věc pro tým automobilky, druhé místo je pro ně už prohra. Když se nevyhrává, také odejdou, jak jsme viděli.“

Proto je teď Sauber spokojený se spolehlivým dodavatelem v podobě Ferrari. Žádné náhlé přetržení vazeb nehrozí.

„Důležité je mít silného partnera, který má v tomto sportu dlouhodobou vizi, nezávisle na své pozici,“ potvrdila Kaltenbornová.

Kdyby se přeci jen naskytla příležitost mít nového silného partnera, Sauber by se jí zabýval.

„Měli jsme BMW, které koupilo většinu v týmu, to samé s Red Bullem. Takže jsme tomu zcela otevření,“ uzavřela Kaltenbornová.

Diskuse k článku

Napsat komentář