Sauber bojuje na hranici krachu. Svůj přístup ale měnit nechce

Sauber se dlouhodobě pohybuje na pokraji existence, avšak podle vyjádření šéfky týmu není jediný. Hlavním problémem je nedostatek financí a s tím spojený minimální vývoj. Situace zašla až tak daleko, že švýcarský tým opětovně nemá na výplaty. Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová usilovně hledá nové investory, aby došlo ke stabilizaci stáje. „Nemohu říct žádný konkrétní čas,…

1 Štítky: Monisha Kaltenbornová Sauber Zveřejněno 21. 05 2016 — Marie Tomšíková

Sauber se dlouhodobě pohybuje na pokraji existence, avšak podle vyjádření šéfky týmu není jediný. Hlavním problémem je nedostatek financí a s tím spojený minimální vývoj. Situace zašla až tak daleko, že švýcarský tým opětovně nemá na výplaty.

Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová usilovně hledá nové investory, aby došlo ke stabilizaci stáje. „Nemohu říct žádný konkrétní čas, ale samozřejmě že to musí být co nejrychleji. Mohlo by to pomoc i dalším týmům, které jsou v obtížné situaci, protože nejsme jediní. Musíme pracovat v prostředí, které je o něco příznivější k soukromým týmům.

Nechci diskutovat o finančních záležitostech týmu na veřejnosti, na tom nic nezměním. Ano, je pravda, že život není jednoduchý. Jako jakýkoliv jiný tým čelíme velmi závažným problémům, ale usilovně pracujeme na řešení, a to je nejdůležitější. Doufáme, že se vše podaří vyřešit.“

Podle některých vyjádření by si Sauber mohl vzít příklad z přístupu Haasu. Omezit vlastní vývoj a co nejvíce součástek kupovat. Ale Kaltenbornová si myslí, že to by nebylo správným krokem. „My, kteří stojíme mimo, vidíme jen část, a to že dělají dobrou práci. Velmi pozoruhodnou práci. Zároveň ale nikdo neví, co se děje uvnitř. Jsou tady různé věci, kvůli kterým si myslím, že to není správná cesta,“ řekla šéfka Sauberu na adresu Haasu.

„Věříme, že pro formuli 1 je nezbytné, aby týmy fungovaly jako konstruktéři. Nikdo neví, co přesně to znamená, ale myslím, že některé věci bychom měli dělat sami. To je základ formule 1,“ dodala Kaltenbornová.

Čtěte dále: Finanční trable Sauberu

Sauber si stojí za svým. Chce zůstat konstruktérem, a ne být zákazníkem

Sauber si stojí za svým. Chce zůstat konstruktérem, a ne být zákazníkem

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Sauber bojuje na hranici krachu. Svůj přístup ale měnit nechce”

  1. Vlado S napsal:

    Škoda, že aj klasické a tradičné tímy majú problém prežiť… 🙁

Napsat komentář