Sargeant se musí zlepšit, Mercedes by místo něj chtěl Schumachera

I když ex-pilot formule 2 Logan Sargent prokázal působivou rychlost, utrpěl také řadu nehod v prvních závodech, přičemž jeho křivka učení byla ztížena řadou nových okruhů, kde předtím nikdy nezávodil.

Štítky: James Vowles Logan Sargeant Williams Zveřejněno 17. 05 2023 — Jiří Košta

V kvalifikaci v Džiddě havaroval, při závěrečném restartu v Austrálii kolidoval s Nyckem de Vriesem a poté vynechal sprint v Baku po další těžké nehodě v rozstřelu SQ1.

Domácí závod 22letého mladíka v Miami byl také ovlivněn kontaktem v prvním kole s pravým zadním kolem Lance Strolla, což vedlo k předčasnému zastavení kvůli novému křídlu.

Nejbližší show KOLO na KOLO se koná 1. června v Liberci. VSTUPENKY ZDE.

James Vowles říká, že Američan má rychlost, ale musí být důslednější a nestarat se příliš o to, aby se vyrovnal zkušenějšímu týmovému kolegovi Alexi Albonovi.

„Logan je tady, protože je rychlý, zároveň umí dojíždět závody. Ale musí začít tím, že dostane věci pod kontrolu a bude dodávat výsledky pravidelně,” řekl Vowles.

„V obou kvalifikacích v Baku se dostal do Q2. To je konzistence. A to je to, co hledáme.

To, co jsem mu už vysvětlil, je ‚jsi dost rychlý‘. A pak ‚použij Q2 k tomu, abys své zkušenosti rozšířil o téměř dvojnásobek toho, co právě děláš‘.

Uvidíte, že bude pomalu stoupat. Nečekám, že bude v Alexově tempu. Také má za sebou řadu závodů, na kterých nikdy předtím nebyl.

Ale i když byl [v Miami] zklamaný, byly mezi ním a Alexem pouhé tři desetiny. Náhodou to bylo sedm aut. Ale tři desetiny, postupně se to zlepšuje.“

Vowles neobviňuje Sargeanta z kontaktu v prvním kole v Miami a zdůraznil, že byl schopen využít zbytek závodu jako prodlouženou testovací jízdu na prázdné trati.

„Byl to jen závodní incident. A vše, co se stalo, bylo, že Aston Martin přijel vedle něj, nebylo tam dost místa. Ale nebyl to ani jeden, kdo by udělal něco špatně.

Vzal to špatně, ale já vůbec ne. Jak jsem mu vysvětlil, řekni mi kdy jindy, dostaneš 50 kol, kde si můžeš hrát s autem a učit se dobře a bez špinavého vzduchu.

Je to nováček, má za sebou několik závodů. A ta příležitost je neocenitelná. Když se podíváte na jeho tempo, uvidíte, že je postupně lepší.”

V zákulisí se ale hovoří o tom, že Toto Wolff tlačí na svého bývalého zaměstnance, aby vzal namísto Sargeanta rezervního jezdce Mercedesu Micka Schumachera. Závodník absolvoval dvě sezony u týmu Haas.

Šéf Ferrari slibuje fantastické elektromobily