Samotné Ferrari je překvapeno závodní rychlostí, které je lepší než u Red Bullu

Ferrari zažilo start sezony z říše snů – hned v úvodní Grand Prix získalo double, vyhrálo kvalifikaci a zajelo také nejrychlejší kolo. Největší rivalové z Red Bullu museli kvůli problémům v závěru závodu odstoupit.

Štítky: Ferrari Mattia Binotto Zveřejněno 21. 03 2022 — Vašek Štěpánek

Ferrari si hned v prvním závodě dokázalo zajistit dvojitým vítězstvím solidních 44 bodů. Red Bully, které jako jediné stačili s Ferrari držet krok, musely v závěru Grand Prix Bahrajnu kvůli technickým problémům odstoupit.

Pozitivním znamením je, že nebýt poruch u rudých býků, Maranello by pravděpodobně i tak dovezlo oba vozy na stupních vítězů. Charles Leclerc navíc dokázal pravidelně odpovídat na Verstappenovo závodní tempo, což šéfa Ferrari překvapilo.

„Myslím, že to byl velmi povedený závod. Bylo hezké vidět Charlese bojovat o vítězství a jak pokaždé našel odpověď na zvyšující se tempo Red Bullů. K pneumatikám se (Leclerc) také choval jako gentleman, Verstappen gumy ničil podstatně více.

Proto jsme se rozhodli další pit-stop nedělat a rozhodli jsme se zůstat na střední sadě až do konce závodu. Verstappen by v závěru závodu potřeboval na nás najet zhruba 2 sekundy v každém kole, a to je opravdu velké množství času.

Pravdou ale je, že jsem měl možná infarkt, když jsem viděl jen deset kol před koncem závodu na trať vyjet Safety Car. Naštěstí jsme měli dostatek času na úpravu naší strategie a Charlesovi jsme dali nové pneumatiky,“ popsal průběh závodu Binotto.

Co se samotné závodní rychlosti týče, byl šéf Ferrari překvapen – Binotto předpokládal, že rudí býci budou o něco silnější. „Čekal jsem, že Red Bull bude silnější, možná je to ale tím, že během závodu měli nějaké problémy se svým autem.

První stint měli (piloti Red Bullu) opravdu dobrý a na použitých pneumatikách měli podobné časy jako Charles na nových. Důležité ale je, že jsme měli konstantní rychlost a dovezli jsme obě auta do cíle,“ shrnul pokorně Binotto.