Sainz uklidňuje snílky a vysvětluje: Imola je trať vyhovující McLarenu

Carlos Sainz tvrdí, že modernizační balíček jeho týmu Ferrari pro Imola "fungoval přesně tak, jak jsme očekávali", a uklidňuje tak očekávání, která se v Itálii "vymykala realitě".

Štítky: Ferrari GP Emilia Romagna McLaren Zveřejněno 18. 05 2024 — GPF1.cz

Ferrari přivezlo na první ze dvou domácích závodů rozsáhlou sadu vylepšení, kterou minulý týden otestovalo během natáčecího dne ve Fioranu. Aktualizace se týkala mnoha oblastí na voze, včetně podlahy, křídel, bočníc a krytu motoru, a vzbudila naděje fanoušků, že po odskoku McLarenu v Miami s vlastní aktualizací specifikace by Ferrari mohlo být dalším, kdo vyzve Red Bull ve Velké ceně Emilia Romagna. Sobotní kvalifikace tuto bublinu splaskla, když Sainze a jeho týmového kolegu Charlese Leclerca porazil Max Verstappen a oba vozy McLarenu. Leclerc se kvalifikoval se ztrátou dvou desetin na čtvrtého Nizozemce a Sainz byl pátý se ztrátou téměř půl sekundy. Podle Sainze, který se po trestu Oscara Piastriho za překážku posune na čtvrté místo, však nová sada funguje zcela podle plánu.

“Funguje přesně tak, jak jsme očekávali,” řekl Španěl. “Z nějakého důvodu všichni očekávali, že s novým paketem budeme tento víkend létat. Viděl jsem nějaké informace ohledně našich zlepšení, a byla úplně mimo realitu. V dnešní době už přivézt desetinu sekundy na kolo  je od týmu dobrá práce. Neříkám, že jsme přivezli jednu, dvě nebo půl desetiny, ale ne taková čísla, jaká lidé zmiňovali. S ohledem na to bylo nereálné tento víkend výrazně poskočit, protože ostatní týmy také modernizují své vozy.”

Sainz řekl, že předpokládal, že bude bojovat proti Piastrimu a Landovi Norrisovi, protože očekával, že Imola bude sedět McLarenu.

“Přijeli jsme na okruh vyhovující McLarenu, což je Imola, a myslím, že tady bylo vždycky těžké porazit McLaren,” vysvětlil.