Sainz se brzy ocitne v podpůrné roli týmové jedničky Leclerca

Timo Glock věří, že je jen otázkou času, kdy Ferrari „upřednostní“ Charlese Leclerca v boji o titul mistra světa.

Štítky: Charles Leclerc Ferrari Timo Glock Zveřejněno 13. 04 2022 — Jiří Košta

Velká cena Austrálie se pro oba jezdce Ferrari nemohla více odlišně, což dokázal samotný výsledek.

Leclerc měl perfektní víkend, dosáhl na grandslamu. Pole position, nejrychlejší kolo závodu a vedl všech 58 kol velké ceny, čímž si vytvořil 34bodový náskok v hodnocení jezdců před Georgem Russellem z Mercedesu.

Naproti tomu Carlos Sainz, druhý a třetí v prvních dvou závodech, pokaždé o místo za týmovým kolegou, nedokončil v Austrálii vůbec závod.

Smůla v kvalifikaci a nepovedený čas znamenal, že odstartoval z devátého místa. Poté měl špatný start na tvrdých pneumatikách, klesl na 14. místo, se roztočil a ve třetím kole skončil ve štěrku.

I když je Sainz v šampionátu stále třetí, má nyní 38bodové manko, a pokud má být tato mezera v dohledné době překlenuta, potřeboval by Leclerc, aby se to hodně pokazilo.

Bývalý pilot F1 Timo Glock si myslí, že to, co se stalo v Albert Parku, jen urychlí rozhodnutí Ferrari, že Leclerc je mužem, který musí dát všechno do boje o titul.

„Leclerc je v tuto chvíli absolutně vysoko. V rámci týmu je lídr již poměrně jasný v rané fázi. Jsem si jistý, že Ferrari v určitých situacích upřednostní Charlese co nejrychleji.

Ještě ne do takového extrému, samozřejmě. Leclerc je ale lídrem světového šampionátu a Carlos Sainz už je o jistý odstup za ním.“

BMW ukončí výrobu revolučního i3 už v červenci