Sainz pro svoji nehodu nemá vysvětlení

Závodník ve službách Toro Rosso neví, proč havaroval v prvním tréninku na Velkou cenu Japonska. Sainz se také rozpovídal o penalizaci, která ho čeká – jedná se prý o naplánovanou akci, která se ale zřejmě do konce roku bude ještě opakovat.

Štítky: Carlos Sainz GP Japonska Zveřejněno 6. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Pilot Toro Rosso havaroval na výjezdu z jedenácté zatáčky 40 minut před koncem prvního tréninku. Na čtvrthodinu pak musely být vyvěšeny červené vlajky. „Je to jedna z těch nehod, pro které nemáte vysvětlení,“ tvrdil po volných trénincích Carlos Sainz. „Byla to moje chyba, to je jasné, a něco, co bych v budoucnosti pochopitelně nerad opakoval.

Mechanici opravili vůz během hodiny a půl nebo dvou hodin, tak nějak. Odvedli perfektní práci, takže jim gratuluji. Ukazuje to jejich odhodlání a toho si cením,“ řekl Carlos Sainz. Ten do závodu odstartuje jako poslední kvůli penalizaci dvaceti míst na startu.

„Už o to nějakou chvíli vím. Taky jsem věděl, že kvůli tomu bude moje sobota jen kompromisem. Budu se snažit ušetřit pneumatiky do závodu, abych mohl jet co nejrychleji, jak to bude možné. Zítra to bude normální den v tom smyslu, že budu pracovat na dlouhých výjezdech, protože na kvalifikaci nezáleží. Moc jsme toho nenajezdili, budu se muset ujistit, že do závodu mi zbude co nejvíc pneumatik.

Myslím, že na to dost tlačíme, ale ani tak nejsme moc rychlí. Je to něco, co musíme do zítra analyzovat, abychom našli nějaké tempo. Dnes je těžké dělat závěry. Je to trochu jako vloni. Věděli jsme, že Suzuka bude pravděpodobně naše nejslabší trať. Bylo plánované nabrat tu penalizace. Jsem si jistý, že do konce roku ale budou ještě nějaké další,“ dodal pilot Toro Rosso.

@carlosainz exits the hairpin and 💥 #JapaneseGP 🇯🇵 #FP1 #Formula1 #F1

Příspěvek sdílený FORMULA 1® (@f1),

Foto: F1.com

Diskuse k článku

Napsat komentář