Sainz popisuje, jak komisaři přihlíží k následkům prohřešků, i když by neměli

Carlos Sainz prohlásil, že ačkoli sportovní komisaři tvrdí opak, při posuzování prohřešků ve skutečnosti přihlížejí k následkům.

Štítky: Carlos Sainz Pravidla Sergio Pérez Zveřejněno 17. 05 2024 — GPF1.cz

Kevinu Magnussenovi reálně hrozí zákaz startu kvůli tomu, že má nasbíráno hodně trestných bodů. Trestán byl také Carlos Sainz v předcházejícím závodě po kolizi s Oscarem Piastrim.

Novináři na tiskové konferenci se zeptali, jak si Carlos Sainz různé tresty vysvětluje, protože mnozi jim nerozumí.

VYŠEL NOVÝ MAGAZÍN KOLO NA KOLO č. 10/2024.
PŘEDPLATNÉ: KOLO NA KOLO

PŘEČTI SI STARŠÍ ČÍSLO 06/2024:

“Jezdci tomu také nerozumí,” řekl Sainz. “Také se tomu někdy snažím porozumět. Uvedu zcela jasný příklad, který jsem tehdy dokonce probral s Checem [Pérezem]. Checo, víte, brzdil hodně pozdě, ztratil kontrolu nad autem, málem vyřadil dva kluky. Měli jsme prostě štěstí, že jsme se mu svým způsobem vyhnuli, a on na startu vyjel mimo trať a nemělo to žádné následky, nedošlo k žádným kontaktům nebo něčemu podobnému, ale můj závod to hodně poškodilo, poškodilo to i další, a on nedostal trest.

Při předjíždění Oscara jsem ztratil minimální kontrolu nad vozem. Bohužel jsem mu poškodil křídlo. On se samozřejmě vrátil o 15 pozic dozadu a já dostal pětisekundovou penalizaci.

A v tomto smyslu vím, že se stále přesvědčujeme, jak se nedíváme na následky chyb, v tomto případě si myslím, že se jednoznačně stále díváme na následky chyb, protože jsem si naprosto jistý, že kdyby Oscar nemusel s předním křídlem do boxů, neměl bych penalizaci a všichni by mluvili o dobrém předjetí a dobré akci na trati, na trati, kde se ukázalo, že je nesmírně obtížné předjíždět a musíte jít do takových .

Na druhou stranu, Checo se nikoho nedotkl, dokonce jsme se mu všichni dokázali vyhnout a žádná penalizace nebyla. Takže podle mě ten důsledek, to má pořád trochu vliv na tu penalizaci, kterou dostanete, což je něco, co úplně nesdílím, nebo nad čím pořád trochu tápu a s čím někdy bojuju.”