Sainz po životním úspěchu: Nemyslitelné, tohle je nejvíc!

Třiadvacetiletý Carlos Sainz si ze Singapuru odváží životní výsledek, a to i přes obtíže na startu, který se mu nepovedl. Všem nástrahám ale odolal a po zisku čtvrtého místa řadí tento úspěch nejvýše ve své kariéře.

Štítky: Carlos Sainz GP Singapuru Zveřejněno 17. 09 2017 — Josef Nekvinda

Španělský závodník do závodu vyrazil z desátého místa, špatně odstartoval a velkou část vyměřené distance velké ceny strávil bráněním se před útoky soupeřů. Tak by se v krátkosti dalo shrnout vystoupení Carlose Sainze. Ten po pádu a následném vzestupu zářil štěstím. Jak by také ne, takový výsledek zajel poprvé v kariéře.

„Byl to výsledek, který jsme si zasloužili. Pokaždé jsme udělali správné rozhodnutí,“ vykládal novinářům šťastný Sainz, který tento týden společně s Renaultem potvrdil přesun právě k francouzským továrníkům. „Byly tu složité momenty, obzvláště, když ti za mnou byli na čerstvé sadě pneumatik do přechodných podmínek, zatímco ty mé byly použité.

Pak také, když všichni jeli na ultra-měkkých, já byl na super-měkkých a musel jsem se bránit útokům od pilotů, kteří byli kvůli nim až o sekundu rychlejší než my. Až poté se začaly dít věci. Předjeli jsme pár závodníků a najednou jsme byli čtvrtí, což je neuvěřitelné. Nemyslitelné,“ nenacházel dále slova dojatý Sainz.

Tento bodový příděl zároveň znamená utvrzení deváté příčky v Poháru jezdců. Navíc současných osmačtyřicet bodů dvojnásobně převyšuje zisk Sainze z celé předešlé sezóny. I proto se tento den nebál označit za nejvýznamnější své kariéry.

„Je to velmi důležitý den. Jeden z nejdůležitějších celé mé sportovní kariéry a já můžu být velmi, velmi šťastný. Byl to mnohem těžší závod než si dovedete představit, protože jsem za sebou měl Checa (Pérez – pozn. redakce) na ultra-měkkých pneu a Hülkenberga na čerstvé sadě. Strávil jsem celý závod ohlížením se do zrcátek a snažil se neudělat chybu. Věděl jsem o jejich tempu, které bylo lepší a my jsme přesto dokončili před nimi. Bylo to mnohem obtížnější, než by se mohlo jevit zvenčí.“

Jedinou kaňkou na jinak perfektním dni tak byl nepodařený start. „Nevím, co se stalo. Budeme to muset zanalyzovat. Pustil jsem spojku, co možná nejrychleji to šlo, ale motor přešel do režimu anti-stall. Nevím, jestli to bylo selhání lidského faktoru nebo co, nicméně to prošetříme. Zůstal jsem v klidu. Závod byl velmi dlouhý, a to jsem si uvědomoval. Taky jsem věděl, že jsem na správné sadě pneumatik, když mi řekli, že je má nasazené i Hamilton. Měl jsem jistotu, neboť jsem věděl, že nejsem jediným na této sadě,“ přibližoval důležité momenty obrovsky šťastný Španěl.

Diskuse k článku

Napsat komentář