Sainz o své budoucnosti: nic není podepsáno, spekulace mě rozesmívají

Carlos Sainz trvá na tom, že jeho budoucnost ve Formuli 1 ještě není "uzavřena", a zprávy o podpisu smlouvy na rok 2025 ho prý jen rozesmívají.

Štítky: Carlos Sainz Nepřehlédněte Zveřejněno 8. 06 2024 — GPF1.cz

Španěl zvažuje nabídky Sauberu/Audi a Williamsu pro příští sezónu, přičemž dveře do Red Bullu jsou nyní oficiálně zavřené a v Mercedesu se také předpokládá, že jsou zavřené. Divoké spekulace ve španělských médiích ve čtvrtek naznačovaly, že Sainz se již rozhodl a smlouva byla podepsána.

Před Velkou cenou Kanady však Sainz prohlásil, že to zdaleka není pravda, a ohradil se proti nepravdivým tvrzením o tom, za koho bude v příští sezoně jezdit.

“Jediné, co vám mohu říct, je, že není nic uzavřeno,” vysvětlil Španěl. “Viděl jsem zprávy v médiích – a nevím, jestli to bylo ve Španělsku – o lidech, kteří říkali, že jsem podepsal smlouvu. Ale když se na takové věci podíváte, tak mě to rozesměje. Vzpomínám si, jak jsem před třemi měsíci viděl zprávy, že jsem podepsal smlouvu s Mercedesem. Zprávy, že jsem podepsal smlouvu s Red Bullem.

Teď je jasné, že se tato místa neuskuteční, takže je jen legrační, že lidé říkají, že jsem podepsal smlouvu s Williamsem. Rozesmívá mě to, když vím, že to někdy zůstává svým způsobem bez trestu za některé zprávy v médiích. Můžu vám jen říct, že mě samozřejmě znepokojuje, že lidem takové věci procházejí bez [následků] nebo něčeho podobného.”

Sainz uvedl, že je spokojený s možnostmi, které má na stole pro rok 2025, ale přiznal, že kvůli potenciální změně pro rok 2026 je pro něj “loterie” vymyslet, co je nejlepší pro jeho dlouhodobou budoucnost.

“Pro mě je rok 2025 stejně důležitý jako rok 2026. Proč? Protože si myslím, že rok 2026 je loterie,” řekl.