Sainz o milém dopisu od Vettela, kterého nahrazuje u Ferrari

Carlos Sainz se rozpovídal o respektu, který chová k Sebastianu Vettelovi a o momentu, který doprovází celou jeho kariéru. Zároveň také popsal svůj začátek u italského týmu.

Štítky: Carlos Sainz Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 25. 03 2021 — Vašek Štěpánek

Když na přelomu let 2014-2015 Sebastian Vettel opouštěl Red Bull a začal novou kapitolu své kariéry u Ferrari, Carlos Sainz skončil coby rezervní jezdec rudých býků a přesídlil na pozici závodního jezdce týmu Toro Rosso.

Nyní Sainz nahrazuje Vettela u Ferrari a pro španělskou publikaci Soy Motor se rozpovídal o svém německém soupeři. Nový pilot v Maranellu také přiznal, že si cení dopisu, který obdržel od čtyřnásobného mistra světa.

„Mám k Sebastianovi velkou úctu. Je jedním z nejvýraznějších jezdců v hybridní éře formule 1 i přesto, že měl několik složitějších let,“ uvedl Sainz.

„Chystám se říct příběh… v den, kdy se loučil s Red Bullem, jsem pracoval na simulátoru a věnoval mi dopis. Myslel si, že práce, kterou pro něj a pro tým na simulátoru odvádím, je důležitá. Byl tak laskavý, že se chtěl se všemi zaměstnanci Red Bullu rozloučit, a tak každému poslal dopis.

Věděl, že ve čtyři hodiny ráno jsem měl za sebou už několik hodin práce. Snažil jsem se najít optimální nastavení jeho vozu pro závod v Austrálii a byl natolik laskavý, že mi poslal dopis s poděkováním za toto úsilí v simulátoru a za všechny ty hodiny, které jsem v simulátoru strávil. Byl to okamžik, na který nezapomenu.

Od té doby k němu cítím zvláštní náklonnost a mám s ním dobrý vztah i mimo závodní víkend, což jsem mu asi nikdy osobně neřekl, ale jednoho dne to udělám.“

Sainz je ve Ferrari teprve na samém začátku, přesto si už nyní plně uvědomuje, že je součástí výjimečného prostředí.

„Tifosi na mě ve Fioranu velmi zapůsobili. Byli to lidé, kteří šplhali po plotech, jen aby viděli mé instalační kolo. Udělalo to na mě neskutečný dojem. Říkal jsem si: ‚Kolikrát takhle ti lidé šplhali, aby viděli Schumachera… a teď sledují mě.‘ Tohle se může stát opravdu jen ve Ferrari.

Neexistuje žádný jiný tým, který by měl okruh ve vesnici a aby jejich továrna byla centrem města. Je to zcela unikátní.“