Sainz: Čekám, že za kolegou Hülkenbergem budu zaostávat

Nový pilot Renaultu Carlos Sainz zůstává nohama na zemi a od netradičního přestupu v průběhu sezony nemá velká očekávání. Ve čtyřech závodech, které letos za francouzský tým odjede, se chce hlavně aklimatizovat na nové prostředí.

Štítky: Carlos Sainz Zveřejněno 11. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Souboj dvou velkých talentů ve formuli 1, tak bude vypadat příští sezona v podání Renaultu. Soupeření Hülkenberga a Sainze ve stejném voze ale budou moci diváci sledovat díky předčasnému Palmerově konci už od nadcházející Velké ceny USA. Španělská naděje však nečeká, že by mohla být svému týmovému kolegovi hned vyrovnaným soupeřem.

„Odjel šestnáct závodů s vozem, ve kterém jsem nikdy neseděl,“ tvrdí Carlos Sainz o Hülkenbergovi. „Bude mi chvilku trvat, než se přizpůsobím. Samozřejmě je mým cílem dosáhnout jeho tempa co nejdříve. Ale nebude to tak automaticky. Musíte kvůli tomu tvrdě makat. Je to o zkoumání dat a učení se, jak řídit dané auto.“

Sainz, který za sebou má zatím 56 startů za Toro Rosso, tvrdí, že by býval neměl žádný problém s tím, kdyby musel sezonu dokončit v italské stáji. Avšak za dřívější přesun k Renaultu je vděčný. „Nevadilo by mi dojezdit sezonu v Toro Rosso. Nicméně dřívější start v Renaultu může být velmi důležitý. Dává mi to příležitost poznat všechno nové v týmu a přizpůsobit se autu. Tyhle čtyři závody mi pomohou další rok. A pokud v nich dokážu získat nějaké body, bude to skvělé,“ říká Carlos Sainz.

Diskuse k článku

Napsat komentář