Sainz je bezradný a hledá odpovědi

Pilot Ferrari Carlos Sainz nezažívá povedený úvod letošní sezony. Španěl dělá chyby, které tým stojí nemalé peníze, navíc má problémy se pořádně sžít s novým vozem a zatím nestačí na týmového kolegu Leclerca.

Štítky: 2022 Carlos Sainz Ferrari Zveřejněno 25. 05 2022 — Vašek Štěpánek

Po prvních šesti závodech je Carlos Sainz celkově pátý. Po slibném úvodu v Bahrajnu a Saúdské Arábii se pilot Ferrari v průběžném mistrovství světa propadl až za George Russella, který v tuto chvíli nemá vůz na stejné úrovni jako právě Maranello.

Nebýt Leclercova smolného vypadnutí z Velké ceny Španělska, patrně by Monačan komfortně vyhrál svůj třetí závod v roce 2022. Leclerc má aktuálně na kontě už dvě vítězství, čtyři pole position a bojuje s Maxem Verstappenem na čele šampionátu.

Carlos Sainz zatím letos získal jen tři podia. Nehod a smolných momentů má Španěl ale už poměrně hodně. V Austrálii to započalo a od té doby nezažil druhý pilot Ferrari hladký a bezchybný víkend.

„Není to jednoduché… očividně mám větší problémy se přizpůsobit novému autu a zatím jsem nenašel způsob, jak z něj dostat úplné maximum. Je to frustrující, protože máme opravdu silný vůz, se kterým můžeme vyhrávat,“ postěžoval si Sainz.

„Je to pro mě nová výzva v mé kariéře, v takové pozici jsem se ještě neocitl. Neustále na to myslím a snažím se z toho poučit. Myslím, že letos mě zasáhla kombinace smůly i zbytečných chyb, i to se ale bohužel počítá.

Řekl bych ale, že se to brzy otočí. Musím toto období překonat a vrátit se ještě silnější. Snažím si zachovat chladnou hlavu. Musím být trpělivý a zodpovědný. Jak jsem řekl, musím zůstat klidný a nadále tvrdě pracovat,“ vysvětlil pilot Ferrari.

Sainz zatím ztrácí i v kvalifikacích. Letošní Ferrari je právě přitom velmi silné v jízdě na jedno kolo, a tak jsou časy na kolo klíčové, zvlášť, když je hlavním soupeřem Maranella Red Bull, který má podle všeho zase lepší závodní tempo.

Například ve Španělsku znamenala Sainzova ztráta na Leclerca i propad na třetí místo za Maxe Verstappena. „Je to o detailech, nebudu prozrazovat všechno, ale můžete vidět, že mám s vozem zatím větší problémy a trochu s ním zápasím.

Loňské auto se mi řídilo lépe, to letošní je na mě až moc neklidné, ale tak to prostě je. Musím se rychle adaptovat novému jízdnímu stylu, který si nové vozy žádají. Potom se dostanu na požadovanou úroveň a věci se zlepší,“ zakončil optimisticky Sainz.