Sainz jde oficiálně do Renaultu, zůstává ale členem Red Bullu

Red Bull půjčil svého jezdce Carlose Sainze na sezonu 2018 do Renaultu, kde bude závodit vedle Nika Hülkenberga. Obě strany to oficiálně potvrdily v pátek. Co bude s Carlose Sainzem po sezoně 2018 dále, to není jasné.

Štítky: Carlos Sainz Renault Zveřejněno 15. 09 2017 — Tomáš Richtr

V rámci komplexní obměny vztahů ve formuli 1 se dosavadní pilot Toro Rosso přesouvá do Renaultu na sezonu 2018. Jedná se tak o vstřícný krok Red Bullu vůči Renaultu výměnou za to, že Renault byl ochoten ukončit vztah s Toro Rosso o dodávce motorů o rok dříve, aby Toro Rosso mohlo přesedlat na Hondu.

V tiskovém prohlášení Renaultu šéf programu F1 Cyril Abiteboul výslovně poděkoval Helmutu Markovi za „půjčení“ Carlose Sainze. Helmut Marko je poradce Red Bullu a faktický šéf všech jezdců firmy.

„Carlos Sainz zůstává členem rodiny Red Bullu,“ řekl Marko s tím, že Sainz bude těžit ze spolupráce se zkušeným Hülkenbergem a navíc v továrním týmu. Cyril Abiteboul řekl, že angažování Carlose Sainze je „součástí našich střednědobých strategických plánů“.

„S Renaultem jsem v minulosti spolupracoval a vím, jak schopný je to tým,“ řekl Sainz. „Toto je začátek velmi vzrušující kapitoly mé kariéry. Moc děkuji Red Bullu za tuto příležitost.“

S Renaultem tak nebude pokračovat Jolyon Palmer. Francouzská stáj mu poděkovala za jeho služby, zatím však není jasné, zdali Brit skončí až po letošní sezoně, nebo dříve.

Diskuse k článku

Napsat komentář