Carlos Sainz bude závodit pro Renault

Carlos Sainz se dohodl na přestupu k Renaultu. Stejným směrem, co se týče odběru pohonných jednotek, putuje také McLaren, který končí spolupráci s Hondou. Vše je zatím neoficiální.

Štítky: Carlos Sainz Zveřejněno 9. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Přestože oficiálně ani jedno z výše psaných tvrzení žádná strana nepotvrdila, ze solidních médií typu Autosport začínají přicházet zaručené zprávy. Zbývá prý doladit poslední detaily a maličkosti. Oficiálního oznámení, minimálně o přestupu Sainze do Renaultu, bychom se měli dočkat už během nadcházející Grand Prix Singapuru.

Španělův odchod od Toro Rosso, respektive rodiny Red Bullu, se kterou se letos Sainz rozhádal, prý rovněž znamená, že McLaren v příštím roce pojede s pohonnou jednotkou Renault. Francouzský motorář by se měl rozloučit s Toro Rosso, jež se nakonec zřejmě přece jen dohodne s Hondou.

Sainz se v Renaultu zařadí po bok Hülkenberga, což mimo jiné znamená konec pro Palmera, ale také pro Kubicův návrat. Stát by se tak mohlo už dokonce ve Velké ceně Malajsie. Sainze by u Toro Rosso nahradil Pierre Gasly; junior Red Bullu by se tedy konečně dočkal sedačky v týmu F1, po které už roky pošilhává.

Šance se ale také připisují Nobuharu Matsushitovi, což je člen juniorského programu Hondy. Pokud by se ta spojila s Toro Rosso, mohla by se snažit prosadit do závodní sedačky právě Matsushitu. Ten však zatím nesplňuje podmínky pro udělení nutné superlicence. Otázkou bude také setrvání Daniila Kvjata.

Carlos Sainz je vyjednávacím nástrojem Renaultu

Diskuse k článku

Napsat komentář