McLaren s dalšími penalizacemi

Šéf Hondy: vylepšená pohonná jednotka s sebou nepřinese jen pozitiva.

4 Štítky: McLaren Zveřejněno 18. 08 2015 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Hondy Jasuhisa Araj připomněl, že vylepšená pohonná jednotka s sebou nepřinese jen pozitiva.

V Belgii nasadí Honda vylepšený motor, na jehož vývoj použila žetony.

„Jak jsme měli v plánu, Honda vylepšila vlastnosti spalování, aby se zlepšily naše pohonné jednotky pro Spa a druhou polovinu sezóny,“ potvrdil Araj. „Volné tréninky tento týden budou důležité pro otestování spojení těchto pohonných jednotek s vozem.“

Ovšem McLaren už vyčerpal motory alokované pravidly, takže nasazení upravené jednotky bude automaticky znamenat tresty pro Alonsa a Buttona.

„Belgický závod bude určitě těžký pro tým a jezdce kvůli očekávaným startovním penalizacím a dlouhému a na výkon motoru náročnému okruhu,“ dodal Araj.

Šéf McLarenu Eric Boullier je Hondě za její úsilí vděčný a upozornil, že závěry nad vylepšeným pohonem bude možné udělat až později.

„Musíme být v našem optimismu opatrní a budeme si muset počkat na Singapur a další závody, než se plody naší práce ukáží na trati,“ řekl.

Diskuse k článku

4 komentáře: “McLaren s dalšími penalizacemi”

 1. The_NooB napsal:

  Pořád slibují. Pokud ve Spa neuvidíme slibovaný pokrok, můžeme tuhle komedii začít ignorovat. Pořád jen slibují a slepě vykřikují, už je to docela ohraný. Možná by si mohli všude vylepit takové pěkné pořekadlo: „Tichá voda břehy mele.“

  Jsem zvědav a držím pěsti. F1 může zachránit jen dostatek konkurence mezi týmy…

 2. Radek Hudin napsal:

  Já jim sice do budoucna věřím a přeju úspěch, ALE koukněte na Ferrari, které má z loňska zkušenosti, vlastní podvozek na míru, hromady dukátů – a jak to jde pomalu… Renault je naopak důkazem, že to jde i podělat a to mají taky odjetou jednu turbosezonu!

 3. Falco napsal:

  Na začátku roku to byla sekačka na trávu a teď je z toho tak maximálně 1,2 HTP,tak že to bude ještě dlouhá cesta,než z toho bude F1.

 4. Dallas napsal:

  Já bych to viděl, že šanci mají jedině v Singapouru a dále už moc ne…To se říkalo od začátku sezony, že v Monacu, Maďarsku a Singapouru mají šanci…Možná utrpí body i na jiném okruhu, ale to bude jeden nebo dva body zásluhou toho, že odpadnou jezdci pře nimi…Takový průběh, který byl v Maďarsku se nebude zase dlouho opakovat…Každopádně jsem zvědavý na Belgii, protože naposledy když vylepšovali po Španělsku motor a měli plnou pusu řečí, tak jim v Kanadě tři motory shořeli :mrgreen:
  Ať konečně pochopí, že tyhle prohlášení jsou akorát všem pro smích…

Napsat komentář