S jiným motorem by McLaren atakoval stupně vítězů

McLaren má jedno z nejlepších aut ve startovním poli. V závodech by mohl stát na pódiu, ale vše je v rukou japonských motorářů. Alespoň to tvrdí zdroje uvnitř týmu.

Štítky: Honda McLaren Zveřejněno 6. 06 2017 — Josef Nekvinda

Možná, že je Honda mezi motoráři nejslabší, ale bylo by chybou do samého pytle házet i samotný McLaren. V podstatě v tomtéž smyslu uvažují samotní konstruktéři, podle kterých patří jejich vůz k tomu nejlepšímu, co může současný startovní rošt formule 1 nabídnout.

„V současnosti máme jedno z nejlepších aut ve startovním poli. Minulou sezonu jsme měli pár problémů, ale nyní máme velmi dobrou platformu, na níž stavíme,“ přemítá šéf techniků McLarenu Matt Morris.

Německý Auto Motor und Sport dokonce vyčíslil výkonnostní ztrátu pohonné jednotky Hondy na 100 koňských sil a za největší problém označil rekuperátor tepelné energie MGU-H. Ten současný navíc nevydrží ani dva závody. „Teď máme auto, že kdybychom měli ten pravý motor, byli bychom na pódiu,“ uvedl nejmenovaný člen týmu.

Asi těžko si lze z médií udělat vůbec nějakou představu o tom, jak moc to mezi japonským výrobcem motorů a konstruktéry z McLarenu vře. Pokud tedy vůbec. A ve své podstatě je to dáno i tím, jak obě strany na veřejnosti vystupují. Nepřímo o trvajícím vztahu se světlou budoucností referují obě strany. „Budeme pokračovat v neustálém vývoji auta až do možného maxima, abychom byli připraveni na den, kdy bude fungovat i motor,“ sdělil nedávno na to konto šéf týmu Éric Boullier.

Bohužel pro fanoušky je tento den zatím v nedohlednu. Ba co víc. Pro nadcházející velkou cenu Kanady měla Honda naplánovaná některá vylepšení pohonné jednotky. Ta se nicméně zřejmě odkládají, a to na dobu neurčitou. „Hlavním problémem jsou vibrace. Děláme všechno pro to, abychom co nejdříve přenesli inovovanou verzi na závodní dráhu, ale nemohu slíbit termín, kdy se tak stane,“ přiblížil šéf Hondy Yusuke Hasegawa.

Hondu tlačí čas. Nový motor do Kanady možná připravit nestihne

Diskuse k článku

Napsat komentář