S Alonsem pojede v Daytoně také Lance Stroll

Lednový závod na 24 hodin v Daytoně, kterého se v rámci příprav na Le Mans účastní i Fernando Alonso, bude mít vyjma Španěla další zastoupení z řad F1. Populární čtyřiadvacetihodinovky by se totiž měl účastnit i Lance Stroll.

Štítky: Daytona Lance Stroll Zveřejněno 21. 11 2017 — Lukáš Štěrovský

Se zatím nepotvrzenou zprávou přišel server Crash.net. Spekulace na toto téma prý vznikly během posledního letošního závodu mistrovství světa vytrvalostních závodů WEC, který se odehrál o uplynulém víkendu v Bahrajnu.

Právě tam byl přítomen i Fernando Alonso, který si v oficiálních pozávodních testech poprvé vyzkoušel vůz specifikace LMP1. Pro Lance Strolla by se nejednalo o premiéru v Daytoně – během ročníku 2016 absolvoval jako sedmnáctiletý tamní závod v týmu Chipa Ganassiho. Za zmínku stojí jeho týmoví kolegové, kterými byli bývalý závodník F1 Alexander Wurz, současný jezdec Toro Rosso Brendon Hartley a Andy Priaulx, známý hlavně ze závodů cestovních vozů. Posádka obsadila celkové páté místo.

V minulosti do čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně zasáhl například i mexický tým Sergia Péreze. Provázanost se světem formule 1 tak určitě není zanedbatelná.

Alonso po testu Le Mans odmítl hovořit s novináři

Diskuse k článku

Napsat komentář