Rychlost Red Bullu v Monaku Hamiltonovi nevadí. „Je to jen jeden závod.“

Lewisi Hamiltonovi z Mercedesu nevadí, že je Red Bull rychlý právě v Monaku. Jedná se o velmi pomalý okruh, kterých není v kalendáři příliš.

Štítky: Lewis Hamilton Zveřejněno 26. 05 2018 — GPF1.cz

Hamilton, stejně jako většina ostatních pilotů, se potýká s nedostatečnou úrovní přilnavosti pneumatik vozu. Tím čtyřnásobný šampion vysvětluje nedostatečné tempo v kvalifikaci na letošní GP Monaka.

„Věděli jsme, co čekat,“ řekl o kvalifikaci na nedělní velkou cenu Hamilton. „Není to úplně nejlepší pocit, ale je to jen jeden závod. Kalendář má 21 velkých cen, naši inženýři musí být chytří a ujistit se, že naše auto funguje na většině tratí. A těch pomalých je málo.

Takže nám nevadí, že je Red Bull rychlý zrovna tady. Doufáme totiž, že jsme na tom lépe v místech jako je Barcelona, na okruzích, které si žádají dobrý výkon na střední úrovni rychlostí. Tam se pokusíme uspět.“

Mercedes se v Monaku pokusil získat výhodu startu na sadě pneumatik střední tvrdosti (ultra), ale v kvalifikaci byl na této sadě velmi pomalý a postup do Q3 by to nezajistilo. Stejně jako ostatní tedy přešel na pneu nejměkčí (hyper).

Diskuse k článku

Napsat komentář