Russella na stupně vítězů dostaly hned dvě velké dávky štěstí

George Russell v Austrálii předvedl opět velmi spolehlivou jízdu. Tentokrát byl ale jeho výkon odměněn prvními stupni vítězů za Mercedes. Britský mladík má z podia radost, každopádně si je vědom velké štěstěny na své straně.

Štítky: George Russell GP Austrálie Mercedes Zveřejněno 10. 04 2022 — Vašek Štěpánek

Russell v úvodní části závodu tahal za kratší konec. Poté ale přišly dvě události, které Russellovi výrazně pomohly a de facto mu zajistily první stupně vítězů s týmem Mercedes. Sedminásobný šampion Hamilton štěstí v Melbourne neměl a skončil čtvrtý, jen těsně za Russellem.

První porce štěstí přišla v 19. kole, kdy Sebastian Vettel nezvládl smyk a narazil se svým Aston Martinem do zdi. Russell díky následujícímu Safety caru povyskočil z páté pozice na podiovou příčku, kterou předtím držel Hamilton a Pérez.

Po restartu se mexický závodník ve službách Red Bullu dostal před mladíka v Mercedesu a ztracenou pozici si vybojoval zpět. Russell se ale držel Pérezova tempa a zároveň nedal za ním jedoucímu Hamiltonovi šanci na útok.

Podruhé se štěstěna na Russella usmála, když ve 39. kole musel svůj monopost RB18 odstavit Max Verstappen. Nizozemský závodník tak nedokončil už druhý závod z letošních tří kvůli technickému problému a situace je už vážná.

Díky odpadnutí Red Bullu se Russell opět posunul na podiovou příčku. V závěru závodu sice byl pod tlakem svého kolegy Hamiltona, ale Russell chybu neudělal a dojel si pro nenápadné, ale velmi důležité podium, které jej vyšvihlo i na druhé místo v šampionátu.

„Musíme využívat zaváhání našich soupeřů. Rozhodně jsme dnes měli štěstí a možná nejen jednou, ale to je součást hry a já to beru. Vidím tu tvrdou práci každého z týmu i v továrnách a toto je skvělá odměna.

Ano, nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale nevzdáváme se, budeme pořád tlačit, pořád vyvíjet a testovat spoustu věcí, které nás posunou zpět dopředu. Z Austrálie jinak odjíždím spokojený, kdo by také nebyl, že?“ zamyslel se Russell nad průběhem závodu.